Oferta pracy

Inżynier ds. Systemów Kosmicznych

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut LotnictwaO firmie

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Aleja Krakowska 110/114

Warszawa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.

Zakres obowiązków:

  • Pełnienie funkcji Inżyniera Systemowego w projekcie badawczo-rozwojowym o tematyce rakietowej/kosmicznej, w tym:
    • wdrażanie mechanizmów inżynierii systemowej, zgodnie ze standardami ECSS,
    • sprawowanie nadzoru nad mechanizmami systemowymi,
    • kontrola zgodności interfejsów,
    • tworzenie rejestrów,
    • tworzenie założeń i wymagań technicznych,
    • sprawowanie nadzoru nad spełnianiem wymagań,
    • wykonywanie analiz systemowych, w tym porównawczych i optymalizacyjnych w celu spełnienia wymagań projektowych,
    • analizy FMEA/FMECA.
  • Definiowanie procesów w projekcie i nadzór nad ich realizacją;
  • Raportowanie postępów i niezgodności do kierownika projektu;
  • Uczestniczenie w rozmowach z klientami.

Oczekiwania:

  • Doświadczenie w inżynierii systemowej;
  • Dobra ogólna znajomość tematyki systemów rakietowych/kosmicznych;
  • Podstawowa umiejętność pracy z oprogramowaniem CAD (NX/Unigraphics lub podobne);
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, kreatywność;
  • Umiejętność pracy pod presją czasu;
  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk technicznych;
  • Dobra znajomość języka angielskiego.

Mile widziane (opcjonalnie):

  • Doświadczenie w realizacji projektów kosmicznych/rakietowych na poziomach gotowości technologicznej powyżej 6 (TRL > 6);
  • Doświadczenie w pracy ze standardami ECSS;
  • Doświadczenie w pracy z oprogramowaniem Siemens Teamcenter

Oferujemy:

    • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
    • Dofinansowanie do wypoczynku
    • Dofinansowanie do świąt
    • Prywatna opieka medyczna
    • Grupowe ubezpieczenie na życie
    • Dofinansowanie do karty Multisport
    • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
    • Rowerownia
Pracodawca ma prawo do zakończenia rekrutacji we wcześniejszym terminie.

Ogłoszenie archiwalne