Oferta pracy

Inżynier Energetyk

VEOLIA WSCHÓDO firmie

  • Kraśnik, lubelskie

  • Ogłoszenie wygasło 11 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)

VEOLIA WSCHÓD

poszukuje kandydatów na stanowisko:

INŻYNIER ENERGETYKNumer ref.: 2021/24/z

ZADANIA:

  • Nadzór i wsparcie pracowników odpowiedzialnych za eksploatację źródeł ciepła zlokalizowanych w Jaśle, Kraśniku, Leżajsku, Międzyrzecu Podlaskim, Świdniku i Zamościu w zakresie:
  • planowania i bieżącego prowadzenia źródeł (parametry eksploatacyjne, zużycie paliw, energii i czynników energetycznych),
  • planowania i realizacji modernizacji, remontów, konserwacji i przeglądów maszyn oraz urządzeń eksploatowanych w źródłach,
  • kosztorysowania modernizacji, remontów, konserwacji i przeglądów,
  • analiz opłacalności modernizacji źródeł w zakresie branży energetycznej,
  • sporządzania dokumentacji przetargowej (wniosków zakupowych, SWZ), weryfikacji ofert, umów oraz nadzoru nad wykonawstwem i odbiorami,
  • tworzenia planów budżetowych pod kątem energetycznym i finansowym,
  • opracowywania i aktualizacji dokumentacji technicznej źródeł (schematy, instrukcje, rejestry itp.), oraz
  • sporządzanie ogólnych bilansów energetycznych wraz ze zużyciem czynników energetycznych w systemach ciepłowniczych spółki oraz analiza wskaźników,
  • weryfikację i przygotowanie danych pod kątem sprawozdawczości: GUS, ARE, URE oraz grupy Veo!ia, a także taryf i koncesji,
  • udział w zespołach projektowych spółki i grupy Veolia dotyczących branży energetycznej i narzędzi wspomagających,
  • udział w projektach rozwojowych (analizy opłacalności, audyty, specyfikacje warunków zamówienia, programy funkcjonalno użytkowe itp.),
  • współpracę z instytucjami państwowymi i samorządowymi w ramach pozyskiwanych dotacji, pozwoleń na budowę oraz zgłoszeń wykonywania robót,
  • przestrzeganie realizacji obowiązków nałożonych na spółkę wynikających z prawa energetycznego, rozporządzeń wykonawczych i udzielonych koncesji na wytwarzanie ciepła,
  • przestrzeganie realizacji obowiązków nałożonych na spółkę wynikających z prawa budowlanego i rozporządzeń wykonawczych,
  • obsługa narzędzi i aplikacji informatycznych stosowanych w spółce,
  • przestrzeganie przepisów i wytycznych grupy w zakresie BHP i ppoź,
  • prowadzenie dokumentacji związanej z realizowanymi czynnościami i raportowanie do bezpośrednich przełożonych.,

WYMAGANIA:

  • Wykształcenie wyższe techniczne o profilu energetycznym, uprawnienia budowlane będą dodatkowym atutem.
  • Wiedza teoretyczna i praktyczna z zakresu wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz eksploatacji źródeł ciepła.
  • Znajomość ustawy prawo energetyczne i prawo budowlane oraz rozporządzeń wykonawczych
  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy w branży energetycznej.
  • Prawo jazdy kategorii B oraz gotowość do częstych podróży służbowych (w ramach spółki i grupy).
  • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania syntetycznych wniosków.
  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, mile widziana znajomość oprogramowania graficznego np. AutoCad,
  • Mile widziane uprawnienia energetyczne Grupa 2 z zakresu E i D.
  • Zaangażowanie w wykonywane zadania, odpowiedzialność za powierzone obowiązki, samodzielność i kreatywność, dobra organizacja pracy, orientacja na cele i pozytywne nastawienie na zmiany.
  • Mile widziana Znajomość przepisów BHP i ppoż.
  • Umiejętność pracy w sytuacjach stresowych i pod presją czasu.

OFERUJEMY:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej firmie z branży energetycznej
  • Szkolenia podwyższające kwalifikacje i zapewniające ciągły rozwój zawodowy
  • Atrakcyjny pakiet świadczeń pracowniczych, w tym ubezpieczenie NNW, opiekę medyczną oraz dofinansowanie do karty Multisport

Zobacz, czym dla nas jest Veolia:

Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy