Logo Pracuj.pl

Inżynier Informatyk - Sieci IT, IPTV

Teleste Sp. z o.o.O firmie

  • Wrocław, dolnośląskie
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Teleste Sp. z o.o.

Ostrowskiego 30

Wrocław

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Instalacja i integracja systemów TV (Broadcast TV, IPTV, OTT)
  • Zdalny nadzór oraz zarządzanie urządzeniami i systemami (sprzęt&oprogramowanie)
  • Rozwiązywanie problemów w systemach Linux opartych o maszyny fizyczne oraz wirtualne
  • Świadczenie usługi wsparcia dla Klientów oraz działów wewnętrznych

Nasze wymagania

  • Doświadczenie sieciowe w zakresie WAN LAN CCNA, routing oraz switching
  • Znajomość Windows Server oraz Linux (RHEL, CentOS, Ubuntu)
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne
  • Komunikatywny angielski w mowie i piśmie

Mile widziane

  • Wiedza na temat SNMP, MPEG/DVB, MPEG-DASH/HLS, IPTV, OTT
  • Wiedza na temat Vmware
  • Wiedza z zakresu REST API oraz aplikacji przeglądarkowych
  • Podstawowa znajomość baz danych (SQL, Cassandra)

To oferujemy

  • Interesującą pracę w nowoczesnej firmie działającej w międzynarodowym otoczeniu;
  • Doskonałe możliwości rozwoju zawodowego;
  • Pracę przy najnowocześniejszych technologiach sieci informatycznych i telekomunikacyjnych.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • możliwość pracy zdalnej
  • spotkania integracyjne

Firma Teleste oferuje kompletne rozwiązania dla dynamicznie rozwijających się rynków Broadcast TV, IPTV / OTT i CATV.

Specjalizujemy się w wysoce zaawansowanych technologiach i najnowszych rozwiązaniach dla systemów wideo. Posiadamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu, budowie i wdrażaniu infrastruktury stacji czołowych, CDN, IPTV, OTT, storage, systemów szyfrowania treści oraz systemów pomiarowych. Aktywnie wspieramy naszych klientów w implementowaniu zaawansowanego i innowacyjnego oprogramowania Teleste Ubique (CRM, CMS, Middleware, aplikacje mobilne) rozwijanego przez doświadczony zespół deweloperski.

Nasze działania obejmują projektowanie zoptymalizowanych rozwiązań trafiających w potrzeby każdego klienta, integrację oraz instalację dostępnych technologii, usługi utrzymania i serwisowe, a także usługi szkoleniowe i doradcze.

Inżynier Informatyk - Sieci IT, IPTV, Ostrowskiego 30, Wrocław