Ta oferta pracy jest nieaktualna od 7 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Inżynier Jakości Dostawców

  • Tychy, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2019-04-18

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Firma MA Polska S.A. znajduje się na terenie FCA / dawniej FIAT /. Zatrudniamy prawie 2000 pracowników, w 3 różnych lokalizacjach:

    • Tychy - Jednostki Produkcyjne Tłocznia i Spawalnia
    • Swarzędz - Jednostka Produkcyjna Spawalnia
    • Kielce - Jednostki Produkcyjne Tłocznia i Montaż

    Firma nasza specjalizuje się w produkcji wytłoczek, elementów spawanych i zgrzewanych, a także malowaniem proszkowym i kataforetycznym dla potrzeb przemysłu motoryzacyjnego. Naszym głównym klientem na rynku polskim jest Fiat Chrysler Automobiles (FCA), a sprzedaż na rynki zagraniczne skierowana jest m.in. do takich klientów jak GM Opel, Saab, PSA, VW, Volvo Cars.

    Szukamy osoby na stanowisko:

    Miejsce pracy: Tychy

    Zadania

    • Zastosowanie u dostawców standardów Korporacyjnych i wymagań Klienta
    • Monitorowanie kluczowych wskaźników dostawców (KPI)
    • Ciągłe doskonalenie i rozwój dostawców

    Obowiązki

    • Opracowanie rocznego planu audytów dostawców i monitorowanie realizacji planu
    • Przeprowadzanie audytów procesu w zakładach dostawców dla nowych projektów lub z powodu problemów jakościowych
    • Walidacja procesu dostawcy dla nowych komponentów (APQP, PPAP)
    • Współpraca z działem zakupów przy zatwierdzaniu wyboru nowych dostawców
    • Monitorowanie wskaźników KPI (PPM, indeks zakłóceń) oraz miesięczne raportowanie
    • Definiowanie krytycznych dostawców przy współpracy z działem zakupów, jakości zakładu i menedżerem SQA
    • Współpraca z komórką kontroli dostaw w zakresie planowania i weryfikacji jakości dostarczanych komponentów
    • Kontakt z dostawcą po wykryciu niezgodności oraz monitorowanie zamknięcia reklamacji (8D)
    • Weryfikacja i potwierdzenie skuteczności działań dostawcy
    • Uczestnictwo w spotkaniach i konferencjach związanych z jakością dostawców

    Wymagania

    • Wykształcenie wyższe, techniczne
    • Doświadczenie zawodowe - prowadzenie audytów w branży motoryzacyjnej
    • Biegła znajomość języka angielskiego (dodatkowym atutem będzie jęz. niemiecki lub włoski)
    • Znajomość narzędzi jakości (PPAP, Problem Solving, SPC)
    • Dyspozycyjność dla wyjazdów służbowych
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.