Oferta pracy

Inżynier Konstruktor Systemów Satelitarnych

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut LotnictwaO firmie

Festiwal pracy Jobicon online
Porozmawiaj z pracodawcą

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa

Aleja Krakowska 110/114

Warszawa

Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Lotnictwa należy do najnowocześniejszych placówek badawczych w Europie, o tradycjach sięgających 1926 roku. Instytut ściśle współpracuje ze światowymi potentatami przemysłu lotniczego, takimi jak: General Electric, Airbus czy Pratt & Whitney, oraz instytucjami z branży kosmicznej, w tym z Europejską Agencją Kosmiczną. Strategicznymi obszarami badawczymi Instytutu są technologie lotnicze, kosmiczne oraz bezzałogowe. Prowadzone są tutaj także badania i usługi dla przemysłu krajowego i zagranicznego w zakresie technologii materiałowych i kompozytowych, przyrostowych, teledetekcyjnych, energetycznych oraz wydobywczych.

W związku z rozwojem naszego zespołu poszukujemy najlepszej osoby na stanowisko:

Zadania:

  • Realizacja prac konstrukcyjnych w ramach:
    • Poszczególnych komponentów napędów satelitarnych
    • Napędów satelitarnych jako całości
    • Osprzętu naziemnego (Ground Support Equipment)
    • Dedykowanych Stanowisk Testowych
  • Podejmowanie decyzji dotyczących szczegółowych rozwiązań konstrukcyjnych:
    • Dobór materiałów i technologii wytwarzania
    • Przygotowywanie propozycji zmian i udoskonaleń geometrii
    • Zastosowanie technologii specjalnych (powłoki zabezpieczające, druk 3D)
  • Wsparcie Inżyniera Systemów przy podejmowaniu decyzji dotyczących architektury napędu
  • Wsparcie Właścicieli Komponentów przy podejmowaniu decyzji dotyczących komponentów
  • Praca z modelami CAD oraz dokumentacją rysunkowo-techniczną:
    • Sprawowanie nadzoru nad modelami CAD
    • Tworzenie dokumentacji technicznej
    • Weryfikacja dokumentacji rysunkowej opracowanej przez Młodszych Inżynierów
    • Finalna akceptacja dokumentacji rysunkowej opracowanej przez Młodszych Inżynierów
  • Wykonywanie obliczeń wspierających procesy projektowania
  • Szacowanie kosztu materiałów i wykonania projektowanych części
  • Nawiązywanie kontaktów i współpraca z podwykonawcami
  • Sprawowanie nadzoru merytorycznego nad realizacją prototypów
  • Ścisła współpraca z Inżynierem Systemów / Kierownikiem Projektu

Oczekiwania:

  • Minimum 2 letnie doświadczenie na stanowisku inżyniera konstruktora
  • Wykształcenie wyższe w zakresie nauk technicznych
  • Doświadczenie w pracy z oprogramowaniem CAD/CAE
  • Doświadczenie w tworzeniu i weryfikacji dokumentacji rysunkowej
  • Umiejętność pracy w zespole
  • Umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, kreatywność
  • Dobra znajomość języka angielskiego

Mile widziane:

  • Doświadczenie w realizacji projektów z dziedziny technologii kosmicznych
  • Doświadczenie w pracy z podwykonawcami
  • Doświadczenie w pracy ze standardami ECSS
  • Biegła znajomość aktualnych norm i praktyk w zakresie wymiarowania i tolerancji geometrycznych wg ISO

Oferujemy:

    • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
    • Elastyczne godziny rozpoczęcia pracy
    • Dofinansowanie do wypoczynku
    • Dofinansowanie do świąt
    • Prywatna opieka medyczna
    • Grupowe ubezpieczenie na życie
    • Dofinansowanie do karty Multisport
    • Możliwość rozwoju i podnoszenia kwalifikacji zawodowych
    • Rowerownia
Pracodawca ma prawo do zakończenia rekrutacji we wcześniejszym terminie.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy