Oferta pracy

Inżynier Laboratorium SCAT

Johnson Matthey Poland Sp. z o.o.O firmie

Rekrutacja zdalna

Johnson Matthey Poland Sp. z o.o.

Alberta Einsteina 6

Gliwice

Johnson Matthey Poland jest częścią Johnson Matthey, firmy działającej na rynku międzynarodowym od ponad 200 lat. Johnson Matthey specjalizuje się w zrównoważonej technologii. Korzystamy z naszej wiedzy naukowej, aby tworzyć innowacyjne produkty, które odgrywają kluczową rolę w ograniczaniu szkodliwej emisji i poprawie jakości powietrza. Pomagamy przy tym naszym klientom spełniać wymagania prawne na całym świecie. Jako dostawca jednej trzeciej katalizatorów w globalnym przemyśle motoryzacyjnym, odgrywamy istotną rolę w tworzeniu przyszłości.

Do naszego zakładu produkcyjnego w Gliwicach poszukujemy Inżyniera Laboratorium SCAT który dołączy do zespołu obsługi Laboratorium SCAT i SLBP.

Cel pracy

Planowanie i wykonywanie badań w Laboratorium SCAT (Synthetic Catalyst Activity Test) i SLBP (Soot Loaded Back Pressure) w fabryce Johnson Matthey Poland tj.: przygotowanie próbek do analizy, analiza SCAT i SLBP, analiza otrzymanych wyników. Ponadto: utrzymanie w gotowości sprzętu analitycznego, zarządzanie dostępnymi zasobami, w celu zapewnienia standardów jakości i wymagań klienta zgodnie z systemem zarządzania jakością (QMS) i specyficznymi wymaganiami klienta  oraz zapewnienie nieprzerwanej pracy laboratorium. Zapewnienie efektywnej obsługi przez Laboratorium SCAT i SLBP dla wszystkich działów fabryki JMPL i innych stron JM.

Główne obowiązki

  • Przestrzeganie zasad i praktyk dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP) w celu zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym;
  • Nadzorowanie i planowanie analiz próbek SCAT i SLBP zgodnie z ustalonymi harmonogramami, KPI i wymaganiami klientów;
  • Prowadzenie analiz (w oparciu o obecne trendy i specyfikacje produktu) i raportowanie otrzymanych wyników SCAT i SLBP. W stosownych przypadkach używanie narzędzi statystycznej kontroli procesu (SPC);
  • Wykorzystanie systemu LIMS i SAP w celu wprowadzania i autoryzacji wyników i ich administrowania;
  • Szkolenie pracowników laboratorium SCAT i SLBP zgodnie z procedurami, nadzorowanie ich poprawnego wykonywania;
  • Identyfikowanie, zgłaszanie oraz w miarę możliwości, rozwiązywanie problemów ze sprzętem w celu zminimalizowania przestojów, zaangażowanie w proces zintegrowanego rozwiązywania problemów (IPS);
  • Nadzorowanie zasad LEAN w laboratorium SCAT i SLBP zgodnie z polityką firmy (np. 5S, Kamishibai, Kanban itp.);
  • Identyfikowanie i administrowanie działań ciągłego doskonalenia zgodnie z Total Preventative Maintenance (TPM);
  • Zarządzanie materiałami eksploatacyjnymi, gazami ciekłymi i gazami w butlach, paliwem i częściami zamiennymi oraz ich zakup;
  • Szkolenie i rozwój własnej osoby w celu lepszego zrozumienia obecnej i przyszłej roli;

Wymagania

  • Praca zmianowa;
  • Wykształcenie wyższe techniczne (najlepiej technologia chemiczna, inżynieria chemiczna, inżynieria środowiska);
  • Minimum 2 lata doświadczenia w środowisku produkcyjnym lub laboratorium komercyjnym;
  • Biegła znajomość oprogramowania IT (zaawansowana znajomość Excel);
  • Mile widziane doświadczenie w badaniu emisji zanieczyszczeń lub katalizatorów;
  • Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
  • Umiejętność analizy statystyczne procesu;
  • Chęć rozwoju własnych umiejętności;

Co oferujemy?

  • Praca w międzynarodowym środowisku przy realizacji ciekawych pod względem technicznym projektów;
  • Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych dzięki merytorycznemu wsparciu ekspertów, posiadających wieloletnie doświadczenie w branży przemysłowej;
  • Możliwość stałego podnoszenia kompetencji językowych;
  • Bogaty pakiet socjalny (opieka medyczna, ubezpieczenie na życie, karta Multi-Sport, szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne);
  • Możliwość rozwoju w międzynarodowych strukturach firmy;
  • Przyjazna atmosfera pracy;
  • Praca w rozpoznawanej, nowoczesnej, stabilnej firmie.

Jeżeli chcesz, aby Spółka wykorzystała Twoje dane osobowe inne niż wskazane w art. 22(1) Kodeksu pracy (np. wizerunek, numer telefonu, adres e-mail) zawarte w dokumentach aplikacyjnych, prosimy o zamieszczenie poniższej klauzuli w swoich dokumentach aplikacyjnych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych innych niż wskazane w art. 22(1) Kodeksu pracy przez Johnson Matthey Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Alberta Einsteina 6, dla celów niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Jeżeli chcesz, aby Spółka skorzystała z podanych przez Ciebie danych osobowych w celach niezbędnych do realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych, załącz poniższą klauzulę zgody w swoich dokumentach aplikacyjnych:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Johnson Matthey Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach, ul. Alberta Einsteina 6, dla celów niezbędnych do realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).

Johnson Matthey jest pracodawcą oferującym równe szanse i zachęca do składania aplikacji przez odpowiednio wykwalifikowanych Kandydatów, niezależnie od płci, rasy, niepełnosprawności, wieku, religii, narodowości, przekonań politycznych, przynależności związkowej, pochodzenia etnicznego, wyznania, oraz orientacji seksualnej.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy