Inżynier Presales

Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o.O firmie

Rekrutacja zdalna

Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o.

Krakowiaków 36

Warszawa

  • Fujitsu is the leading Japanese information and communication technology (ICT) company that enables customers to capitalize on digital opportunities with confidence, by helping them to balance robust ICT and digital innovation. Fujitsu’s full portfolio of products, solutions and services gives its customers a competitive advantage in the era of digital transformation. Approximately 156,000 Fujitsu people support customers in more than 100 countries. We use our experience and the power of ICT to shape the future of society with our customers.
  • Zakres obowiązków:

    • Wsparcie techniczne dla zespołów sprzedażowych z wykorzystaniem portfolio rozwiązań i produktów Fujitsu Technology Solutions.
    • Opracowywanie koncepcji rozwiązań technicznych i konfiguracji sprzętowo-programowych dla wspieranych projektów.
    • Nadzór nad środowiskiem laboratoryjnym / testowym w lokalizacji firmy: przygotowywanie i konfigurowanie platform testowych, współpraca w projektach PoC (Proof-of-Concept)
    • Organizacja i prowadzenie szkoleń technicznych dla zasobów wewnętrznych i zewnętrznych firmy.
    • Przygotowywanie dokumentacji technicznej dla wspieranych projektów .
    • Koordynacja współpracy z innymi oddziałami Fujitsu w Polsce i w regionie.
    • Udział w centralnych programach szkoleniowych oraz w szkoleniach wymaganych w ramach wspieranych projektów i pełnionych obowiązków.
  • Wymagania:
    • Wiedza i doświadczenie z zakresu konfiguracji i/lub wdrożeń rozwiązań IT Datacenter wykorzystujących platform serwer-storage oraz dedykowane oprogramowanie.
    • Znajomość technologii serwerowych x86 oraz dedykowanych dla nich systemów operacyjnych:
      - serwery mono/multisocket x86 – wiedza z zakresu konfiguracji sprzętowej oraz narzędzi wspierających procesy instalacji/wdrożenia/rozbudowy;
      - praktyczna znajomość systemów operacyjnych Windows 201x Server i/lub Linux
      - praktyczna znajomość technologii wirtualizacyjnych, z ukierunkowaniem na technologię Vmware;
      - wiedza z zakresu rozwiązań dla ochrony danych z wykorzystaniem mechanizmów kopii zapasowych i archiwów danych.
    • Znajomość technologii storage’owych IP SAN oraz FC SAN:
      - ogólna znajomość technologii SAN IP/FC – standardy, przełączniki sieci SAN
    • Znajomość języka angielskiego na poziomie swobodnej komunikacji i korzystania z dokumentacji technicznej oraz szkoleń webowych w języku angielskim
    • Umiejętność/doświadczenie prowadzenia prezentacji handlowo-technicznych dla zespołów wewnętrznych oraz partnerów biznesowych i Klientów, gotowość do wyjazdów służbowych.
    • Ważne prawo jazdy kategorii B
    • Dodatkowym atutem będzie:
      - posiadanie certyfikatów z zakresu wybranych technologii, np. Microsoft Hyper-V 201x lub/i Vmware vSphere 6.x
      - wiedza produktowa w zakresie systemów tworzenia kopii zapasowej, np. w jednej z technologii: Veritas lub Veeam, lub Commvault.
      - praca na stanowisku Inżynier/Konsultant Presales w firmie technologicznej IT
    • Umiejętność pracy w zespole i swoboda w dzieleniu się wiedzą.
    • Kultura osobista i łatwość nawiązywania komunikacji z innymi osobami.
    • Odpowiedzialność i dyskrecja w relacjach wewnętrznych i zewnętrznych.
    • Umiejętność korzystania z narzędzi e-learning i samodzielnego zdobywania/poszerzania wiedzy.
  • Oferujemy:
    • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę.
    • Wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności i doświadczenia.
    • Szeroki pakiet benefitów.
    • Możliwość rozwoju zawodowego i zdobycia cennego doświadczenia.
    • Miłą i przyjazną atmosferę w zespole.

Więcej informacji o firmie na stronie: pl.fujitsu.com

Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi kandydatami.
Zainteresowanych udziałem w procesie rekrutacyjnym prosimy o umieszczenie w aplikacji stosownej klauzuli zgody wg poniższego wzoru:

Oświadczam, że wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fujitsu Technology Solutions Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (02-255), przy ul. Krakowiaków 36, moich danych osobowych zawartych w mojej aplikacji w celu realizacji procesu rekrutacji na stanowisko Inżynier Presales - Warsaw, zgodnie z art. 6 ust. 1 pkt a) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dn. 27 kwietnia 2016 r.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy