Inżynier Procesu - obszar generacji wodorowej - wspierający/realizujący projekty rozwojowe związane z szeroko rozumianą definicją generacji wodorowej.

SBB ENERGY SAO firmie

  • lubuskie

    lubuskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie prac rozwojowych w zakresie koncepcji, projektowania i faz uruchomienia projektów związanych z produkcją, magazynowaniem oraz wykorzystywaniem wodoru w obszarze generacji energii.

  • Opracowywanie specyfikacji dla urządzeń procesowych, w tym sprężarek, dmuchaw, zbiorników ciśnieniowych, magazynów gazu w tym H2, CO2, O2 i innych.

  • Współudział w rozmowach technicznych z dostawcami poszczególnych komponentów instalacji.

  • Opracowywanie bilansów energetycznych (Heat and Mass Balance) przy systemów wspomagających projektowanie.

  • Tworzenie i/lub aktualizowanie schematów przepływu procesu (PFD) oraz rurociągów i oprzyrządowania (P&ID).

  • Udział w opracowywaniu wymaganej dokumentacji technicznej i koncesyjnej.

  • Projektowanie i analizowanie systemów rurociągów zgodnie z wymaganiami projektowania procesu i normami branżowymi.

  • Obsługa czynności związanych z produkcją, instalacją, testowaniem i uruchomieniem systemów na obiektach na terenie całej Polski.

  • Opracowywanie prezentacji i raportów.

  • Wspieranie wewnętrznych projektów rozwojowych związanych z produkcją wodoru

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (preferowane energetyczne/mechaniczne/chemiczne).

  • Biegła znajomość języka angielskiego technicznego (C1)

  • Ugruntowana wiedza i doświadczenie z zakresu energetyki i procesów związanych z wytwarzaniem energii elektrycznej (w tym m.in. umiejętność przeprowadzania symulacji procesów, konfiguracji bilansów cieplnych, specyfikacji sprzętu)

  • Znajomość procesów elektrolizy, reformingu parowego lub pirolizy metanu).

  • Umiejętność projektowania modeli procesowych „od podstaw” i wykonywania symulacji procesów, np. cyrkulacja wody chłodzącej.

  • Preferowane doświadczenie w realizacji projektów na obiektach energetycznych i przemysłowych.

To oferujemy

  • stabilne zatrudnienie w polskiej spółce z tradycjami technicznymi i ambitnymi, pełnymi inicjatywy pracownikami

  • pakiet medyczny, karta sportowa, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie nauki języków obcych, integracja, PPK

  • rozwój zawodowy oraz podnoszenie kwalifikacji

  • przyjazne i bezpieczne środowisko pracy

  • dostęp do najnowszych technologii związanych z ochroną środowiska oraz możliwość współpracy ze światowymi liderami w przemyśle energetycznym