Ta oferta pracy jest nieaktualna od 186 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Inżynier Systemów Przetwarzania Danych

  • Poznań, wielkopolskie
  • Specjalista
  • 14.03.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Talex jest jednym z czołowych integratorów systemów informatycznych. Przygotowujemy i wdrażamy rozwiązania wspomagające zarządzanie oraz optymalizujące procesy biznesowe dużych i średnich przedsiębiorstw. Oferujemy zaawansowane usługi outsourcingu IT w oparciu o własne, bezpieczne Data Center. Szukamy ludzi otwartych na nowe technologie i lubiących doskonalić swoje umiejętności.

    W chwili obecnej poszukujemy osób do pracy na stanowisku:

    Miejsce pracy: Poznań
    Nr ref. DTI-ZSPD/02/2018_POZ

    Obowiązki:

    • Analiza wymagań funkcjonalnych i technicznych w obszarze procesów i aktywności integracyjnych
    • Analiza, projektowanie i tworzenie procesów przetwarzania danych
    • Realizacja zadań programistycznych na każdym etapie wytwórczym procesów
    • Przygotowanie dokumentacji projektowej
    • Usprawnianie procesów analitycznych, developerskich i wdrożeniowych w zakresie prac integracyjnych
    • Realizacja zadań Data Science (rola Data Scientist).

    Oczekiwania:

    • Znajomość SQL lub NoSQL
    • Znajomość narzędzi ETL (np.: Talend, Pentaho, Ab Initio, ODI) lub innych systemów przetwarzania danych
    • Znajomość języka angielskiego w stopniu umożliwiającym sprawne posługiwanie się dokumentacją techniczną
    • Umiejętność analitycznego myślenia, skrupulatność i odpowiedzialność
    • Umiejętność rozwiązywania problemów
    • Umiejętności programistyczne
    • Nastawienie na zdobywanie nowej wiedzy i umiejętności
    • Znajomość języka Python w stopniu podstawowym.

    Dodatkowym atutem będzie:

    • Bardzo dobra znajomość co najmniej jednego z języków skryptowych (np.: Python, JavaScript, Bash, Go, Ruby)
    • Praktyczna znajomość frameworków Django i/lub Vue.js
    • Podstawowa znajomość języka Java lub Scala
    • Umiejętność pracy w środowisku Linux
    • Wiedza dotycząca technologii NoSQL, Big Data, IMDG, MPP Data Warehouse, RDBMS (Oracle Database, PostgreSQL, MySQL, IBM DB2, Microsoft SQL Sever)
    • Znajomość platformy integracyjnej rozwiązań klasy ESB (np.: JBoss Fuse, Oracle Service Bus, Mule ESB).

    Oferujemy:

    • Pracę w dynamicznie rozwijającej się firmie, w gronie doświadczonych koleżanek i kolegów
    • Stabilne zatrudnienie w formie umowy o pracę
    • Dodatkowe benefity
    • Uczestnictwo w ciekawych projektach informatycznych dla dużych klientów
    • Przyjazną atmosferę pracy w otwartym i kreatywnym zespole
    • Wykorzystywanie w praktyce najnowszych technologii z zakresu oprogramowania, systemów operacyjnych oraz systemów przetwarzania danych.

    CV prosimy przesyłać klikając w przycisk Aplikowania z numerem referencyjnym w temacie wiadomości. Informujemy, że na rozmowę kwalifikacyjną zaprosimy wybranych kandydatów.

    Prosimy o dopisanie następującej klauzuli: „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o ochronie danych osobowych Dz.U Nr 133, poz. 883). Ponadto wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dostarczonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych przez TALEX S.A. (ul. Karpia 27d, 61-619 Poznań), również w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych”