Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Inżynier systemów wbudowanych

Politechnika Gdańska

7 00013 000 brutto / mies.

Gabriela Narutowicza 11

Gdańsk

Technologie, których używamy

Wymagane

  • C

  • C++

  • Python

  • Linux

  • UNIX

  • GitLab

  • CI/CD

System operacyjny

O projekcie

Jesteśmy zespołem (22 osoby), który stanowi część Katedry Inżynierii Mikrofalowej i Antenowej Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej. Realizujemy międzynarodowe projekty badawcze w ramach programu HORYZONT2020 z zakresu elektroniki i elektrotechniki oraz inżynierii mikrofalowej.

Nasi naukowcy, dzięki pozyskiwanym projektom rozwijają technologię sztucznej inteligencji (AI) oraz Internetu Rzeczy (IoT) m.in. pracując nad budową autonomicznej jednostki pływającej czy poprawą bezpieczeństwa w przemyśle lotniczym. Systemy antenowe, nad którymi pracują umożliwiają dynamiczną adaptację systemów bezprzewodowych 5G, w celu zapewnienia niezawodnej komunikacji. Testowane są m.in. wewnątrz samolotów firmy Airbus.

Praca hybrydowa – możliwość pracy zdalnej.

Twój zakres obowiązków

  • Realizacja przydzielonych zadań badawczo-rozwojowych wynikających z harmonogramu projektów – różnorodność wykonywanych zadań.

  • Tworzenie rozwiązania technologicznego/prototypów od początku do końca, według opracowanego systemu: projektowanie, realizacja, weryfikacja, testowanie i optymalizacja, przy wsparciu innych członków zespołu i bieżących konsultacjach.

  • Przygotowywanie dokumentacji zgodnie z wymaganiami bieżącego projektu.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe techniczne (elektronika, telekomunikacja, informatyka, automatyka i robotyka, mechanika, mechatronika lub pokrewne).

  • Dobra znajomość C/C++/Python dla systemów wbudowanych – minimalne doświadczenie w zakresie programowania (w tym debugowanie).

  • Doświadczenie w pracy z mikrokontrolerami (z rodziny esp32 lub nrf52).

  • Praktyczne, techniczne umiejętności pracy z elektroniką – posługiwanie się sprzętem pomiarowym, m.in. składanie prototypu anteny/systemu radiowego.

  • Podstawowa znajomość systemu Linux/UNIX (język skryptowy Bash).

  • Podstawowa znajomość procesów i narzędzi rozwoju oprogramowania (w tym CMake, GitLab CI/CD);

  • Dobra znajomość języka angielskiego technicznego w mowie i piśmie – na poziomie dokumentacji technicznej.

Mile widziane

  • Doświadczenie w tworzeniu oprogramowania w oparciu o RTOS.

  • Doświadczenie w pracy z algorytmami analizy parametrów sygnałów RF oraz cyfrowego przetwarzania sygnałów architektury systemów wbudowanych.

  • Znajomość oprogramowania naukowego (np. Matlab, LabView).

Tak organizujemy naszą pracę

Liczba osób w zespole

  • 22

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • rozwijasz kilka projektów jednocześnie
  • masz wpływ na wybór narzędzi i technologii
  • masz wpływ na rozwiązania technologiczne

To oferujemy

  • Samodzielność pracy – opracowywanie zleconego zadania od początku do końca.

  • Możliwość wprowadzania własnych innowacji i rozwijania ich pod okiem współpracowników.

  • Wypłata zawsze na koniec każdego miesiąca.

  • Elastyczne godziny pracy – możliwość pracy zdalnej.

  • Dodatkowe świadczenia socjalne.

  • Dofinansowanie do karty Multisport.

  • Wygodna lokalizacja na kampusie Politechniki Gdańskiej – jednej z największych uczelni w Polsce, budynek Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

  • Płaska struktura i atmosfera daleka od korporacji.

  • Dofinansowanie do wypoczynku letniego oraz zimowego;

  • Możliwość rezerwacji wczasów na zamkniętego Ośrodka Wypoczynkowego Politechniki Gdańskiej na Kaszubach w korzystnych, dla pracowników, cenach.

  • Finansowanie kursów i szkoleń związanych z wykonywanymi zadaniami.

  • Możliwość korzystania z biblioteki Politechniki Gdańskiej.

  • Udział w spotkaniach międzynarodowych konsorcjów projektowych – firmy i uczelnie wyższe z całej Europy, również delegacje zagraniczne.

  • Praca z wysokiej jakości sprzętem i najnowszymi technologiami radiowymi i elektronicznymi.

  • Ciągły rozwój umiejętności ze względu na ciągły postęp technologiczny – różnorodność zadań na przestrzeni stażu pracy.

  • Możliwość przystąpienia do Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej.

  • Możliwość współudziału w opracowywaniu publikacji naukowych, prezentacji oraz innych materiałów związanych z wynikami uzyskiwanymi w projekcie – rozwój pod kątem naukowym.

Jak to wygląda?

Mówią o nas w Panoramie – współpraca PG w ramach projektu InSecTT z szpitalem im. św Wojciecha w Gdańsku:

Nasi pracownicy na temat 5G i pracy na Politechnice:

Nasz system wykorzystywany w szpitalu, opracowany w ramach realizacji projektu InSecTT:

Kogo szukamy?

Mile widziani są studenci ostatnich lat kierunków elektronika, telekomunikacja, informatyka, automatyka i robotyka, mechanika, mechatronika lub pokrewne, a także osoby, chcące rozwinąć swoje kompetencje. Zapewniamy wdrożenie pod okiem doświadczonych członków zespołu.

Wysoko docenione będzie doświadczenie w tworzeniu własnego projektu technologicznego od etapu projektowania.