Oferta pracy

IoT Java Software Engineer - Middleware

WIZZDEVO firmie

  • Dąbrowskiego 81/85
    Poznań, wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 8 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Praca zdalna
  • Pełny etat
  • Specjalista

WIZZDEV

Dąbrowskiego 81/85

Poznań

IoT Java Software Engineer - Middleware (Poznań/Remote)

WizzDev specjalizuje się w wytwarzaniu rozwiązań internetu rzeczy (Internet of Things IoT). Firma realizuje zarówno duże jak i małe projekty gdzie inżynierowie mają dużą swobodę pracy.

Opis stanowiska:

  • Rozwijanie systemów które zbierają, przesyłają, przechowują i analizują dane z urządzeń wbudowanych,

  • Projektowanie, programowanie and debugowanie systemów rozproszonych w tym Internet of Things,

  • Zaangażowanie w działania związane z wdrażaniem produktów IoT,

  • Zarządzanie projektami poprzez dostarczanie analiz technicznych oraz współpraca z klientem jako kontakt techniczny.

Wymagane kwalifikacje i doświadczenie:

  • Wyższe wykształcenie kierunkowe (informatyka, robotyka, telekomunikacja),

  • Minimum 2 lata doświadczenia z Java,

  • Praktyczne umiejętności konfiguracji Linux, i rozwijania sterowników,

  • Doświadczenie z Linux networking w tym GSM, Wi-Fi, routing, firewall,

  • Umiejętności komunikacyjne oraz praktyczne posługiwanie się językiem angielskim,

  • Umiejętność pracy w zespole i wspólnie z klientem rozwiązywanie problemów,

  • Odwaga pracy z kablami, termistor block i jumperami,

  • Silna motywacja do zdobywania nowych umiejętności,

Dodatkowymi atutami będą:

  • Doświadczenie z protokołami MQTT, Modbus, CAN bus, DNP, HART, BLE, Zigbee, 6LoWPAN, LoRa, CoAP, or others,

  • Doświadczenie z Continuous Delivery, DevOps, Agile i SCRUM,

  • Znajomość narzędzi programistycznych w środowisku Linux lub Windows,

  • Płynność w używaniu systemów wersjonowania i wydawania kodu: Git and Maven,

  • Praktyczne umiejętności komunikacji z serwisami chmurowymi: AWS lub Azure,

  • Doświadczenie z OSGi lub Eclipse Kura jest dużym plusem,

  • Doświadczenie z protokołami do zarządzania urządzeniami oraz IoT jest plusem,

  • Rozumienie architektury Embedded Linux np. Yocto, Ubuntu.

Oferujemy:

  • Możliwość udziału w globalnych, urozmaiconych i ciekawych projektach,

  • Kontakt z najnowszymi technologiami i doskonała okazja do rozwoju osobistego,

  • Przyjazną atmosferę pracy i swobodę w wyborze narzędzi do pracy,

  • Korzystamy z nowoczesnych technologii np.: Git Flow, Jira, Agile, Google Chat,

  • Stanowiska na poziomach: junior, regular oraz senior - dlatego przedział wynagrodzeń jest bardzo szeroki i konkurencyjny,

  • Środowisko wolne od tytoniu. Czy chcesz i jesteś w stanie przestrzegać tej polityki?

Uwaga dotycząca COVID19: Dbając o wspólne bezpieczeństwo, podczas pandemii wykorzystujemy przede wszystkim pracę zdalną i kontakty online ze współpracownikami, ale wizyty w naszym laboratorium są nadal umożliwione. Nasz proces rekrutacji również odbywa się zdalnie i obejmuje:

  • CV i list motywacyjny w języku angielskim,

  • dwuetapową rozmowę kwalifikacyjną za pośrednictwem Google Hangouts (w języku angielskim),

  • przegląd próbek kodu źródłowego kandydata.

WizzDev

WizzDev to firma zajmująca się tworzeniem oprogramowania wbudowanego z siedzibą w Poznaniu, posiadająca klientów głównie w UE / Wielkiej Brytanii. Nasze podstawowe kompetencje obejmują systemy Internetu rzeczy (IoT), specjalizowane sterowanie przyrządami, przechowywanie i analizę danych z czujników oraz projektowanie formatów danych binarnych. Zwykle równolegle prowadzimy kilka ciekawych projektów, wykorzystując najnowsze technologie. Oto kilka przykładów projektów, w które możesz się zaangażować:

  • Machine learning, cyfrowe przetwarzanie sygnałów i oprogramowanie do analizy danych szeregów czasowych,

  • Internet rzeczy (IoT):

    • Monitorowanie jakości powietrza dla Millheat.com,

    • System monitorowania smogu RadarSmogowy.pl,

    • Systemy smart plug,

    • Kompleksowa platforma IoT dla popularnych urządzeń domowych.

  • Oprogramowanie do sekwencjonowania DNA / oprogramowanie badawcze i medyczne dla DNA Electronics,

  • Nowatorskie oprogramowanie platformy do wykrywania raka dla firmy produkującej urządzenia medyczne.

Aby dowiedzieć się więcej o WizzDev, odwiedź naszą stronę internetową wizzdev.pl

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy