Logo Pracuj.pl

IP Core Network Engineer

UPC PolskaO firmie

  • Katowice, śląskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

UPC Polska

Murckowska 14C

Katowice

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Dbanie o ciągłość pracy systemów sieci LAN/WAN oraz ogólnopolskiej sieci operatorskiej UPC stanowiącej platformę dla usług IP, VoIP, MPLS, DTV, VoD, B2B
  • Planowanie i rozwój sieci: od opracowania planów wdrożeń nowych technologii przez wykonanie testów, prowadzenie dokumentacji i wdrożenie zmian
  • Wsparcie w procesie obsługi incydentów zgłaszanych przez Klientów
  • Wsparcie innych zespołów UPC w rozwiązywaniu zagadnień związanych z siecią
  • Udział w projektach teleinformatycznych o zasięgu lokalnym i międzynarodowym
  • Wsparcie w procesie aktywacji nowych usług dla klientów B2B

Nasze wymagania

  • Masz wyższe wykształcenie – teleinformatyka, informatyka lub pokrewne
  • Posiadasz wiedzę techniczną z zakresu rozwiązań sieciowych DWDM, LAN/WAN, Eurodocsis, protokołów BGP, OSPF, ISIS, MPLS (L3/L2VPN), STP
  • Znasz zagadnienia związane z eksploatacją i utrzymaniem sieci rozległych
  • Posiadasz wiedzę z zakresu gwarancji jakości świadczenia usług QoS
  • Interesują Cię nowe technologie
  • Porozumiewasz się w j. angielskim w stopniu komunikatywnym
  • Posiadasz zdolności organizacyjne, potrafisz priorytetyzować zadania i kończysz je w terminie
  • Potrafisz współpracować z innymi, jesteś komunikatywny
  • Masz zdolności analityczne niezbędne do identyfikacji i rozwiązywania problemów
  • Lubisz pracować w dynamicznym środowisku, szybko przystosowujesz się do zmian

To oferujemy

  • Możliwość dołączenia do zespołu doświadczonych inżynierów
  • Ciekawe wyzwania techniczne w firmie będącej jednym z liderów rynku usług cyfrowych
  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Prywatną opiekę medyczną, pakiet sportowy i kulturalno-rozrywkowy, pakiet usług UPC
  • Możliwość pracy w modelu Agile Working, obecnie możliwość pracy w domu w 100%
  • W przypadku pracy hybrydowej możliwość wyboru lokalizacji: Warszawa, Gdańsk, Katowice, Kraków, Wrocław, Szczecin, Zielona Góra, Bydgoszcz, Lublin

Benefity

  • prywatna opieka medyczna
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • MyBenefit
  • ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków

Dołącz do najbardziej barwnej i innowacyjnej firmy, która wyznacza trendy w technologii i domowej rozrywce. Jeśli szukasz wyzwań i stabilnego miejsca, w którym chcesz robić to, co ubarwia każdy Twój dzień, to UPC jest właśnie dla Ciebie!

IP Core Network Engineer, Murckowska 14C, Katowice