Logo Pracuj.pl

IT Analyst (Business and System)

BNP Paribas Bank Polska S.A.O firmie

  • podlaskie
    podlaskie
  • ogłoszenie wygasło rok temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa
  • Szukamy wielu kandydatów
  • rekrutacja zdalna

Technologie, których używamy

Wymagane

  • SQL

  • Jira

  • Confluence

  • BPMN

  • UML

  • relacyjne bazy danych

O projekcie

Dołącz do jednego z naszych IT Chapterów dostarczających i rozwijających rozwiązania dla obszarów biznesowych oraz operacyjnych banku. Pracuj w zwinnym zespole i miej realny wpływ na rozwój bankowości.

Twój zakres obowiązków

  • Współpraca z właścicielami biznesowymi systemów informatycznych oraz innymi członkami zespołów rozwojowych i utrzymaniowych przy opracowywaniu rozwiązań zgodnych z celami biznesowymi;
  • Analiza i przekładanie wymagań biznesowych na koncepcję rozwiązania w systemie;
  • Przygotowywanie specyfikacji technicznych i funkcjonalnych dla opracowywanych rozwiązań;
  • Ścisła współpraca z programistami, dostawcami i przedstawicielami biznesu w celu zrozumienia wymagań, wypracowania rozwiązania, przeprowadzenia testów oraz wdrożeń produkcyjnych;
  • Tworzenie scenariuszy testowych oraz wykonywanie testów FAT;
  • Uczestnictwo w procesie utrzymania środowisk produkcyjnych poprzez wspieranie rozwiązywania awarii i incydentów;
  • Udział w wycenach projektów (założenia biznesowe, architektura, budżet i harmonogram).

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (profil informatyczny/matematyczny);
  • 3-letnie doświadczenie w roli analityka systemowego;
  • Praktyczna znajomość języka SQL i relacyjnych baz danych;
  • Praktyczna znajomość narzędzi typu Jira, Confluence;
  • Znajomość metodyk pozyskiwania, modelowania i specyfikowania oraz praktyczna znajomość notacji UML i diagramów BPMN;
  • Znajomość metodyk projektowych, z naciskiem na metody zwinne;
  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz dokładność;
  • Umiejętność kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów;
  • Umiejętność przygotowania argumentacji oraz konfrontowania wymagań;
  • Samodzielność i zorientowanie na cele;
  • Znajomość języka angielskiego - B2 lub C1.

Mile widziane

  • Znajomość Tableau;
  • Doświadczenie w pracy w sektorze finansowym.

Tak organizujemy naszą pracę

Tak pracujemy

  • wewnątrz organizacji
  • agile
  • scrum

Takie dajemy możliwości rozwoju

  • branżowe platformy e-learningowe
  • budżet rozwojowy
  • czas na rozwój Twoich pomysłów
  • mentoring
  • przestrzeń do eksperymentowania
  • szkolenia wewnątrzfirmowe
  • szkolenia zewnętrzne
  • wsparcie merytoryczne od liderów technologicznych
  • wspieramy wydarzenia dla IT
  • wymiana wiedzy technicznej w firmie

To oferujemy

  • Dołączenie do banku o globalnym zasięgu, który jest częścią grupy bankowej BNP Paribas obecnej w 65 krajach z 200-letnią tradycją,
  • Pracę w miejscu, w którym możesz być sobą niezależnie od swojej orientacji seksualnej, tożsamości płciowej, koloru skóry, pochodzenia czy poziomu sprawności,
  • Rozwój w Banku Zielonych Zmian, w którym możesz mieć wpływ na naszą planetę i otaczający nas świat,
  • Dużą autonomię w działaniu przy jednoczesnym wsparciu przełożonego,
  • Możliwość podejmowania własnych decyzji, eksperymentowania i tworzenia swojej unikalnej ścieżki doświadczeń,
  • Korzystanie z możliwości rozwoju zarówno w banku jak i spółkach w ramach Grupy BNP Paribas w kraju i zagranicą,
  • Pracę w środowisku agile’owym, które wspiera elastyczność i innowacyjność organizacji, w końcu jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne
  • pakiet kafeteryjny
  • program wellbeingowy

BNP Paribas Bank Polska S.A.

Fundamentem naszych działań są wartości, którymi chcemy się kierować podejmując decyzje zarówno operacyjne, jak i długofalowo. Zależy nam na działaniu w sposób transparentny i z odwagą, upraszczając nasze procesy. Chcemy by każdy z nas czuł empowerment. Wierzymy, że tylko współpraca da nam możliwość osiągania celów w sposób efektywny i skuteczny. Tylko w ten sposób możemy osiągnąć założone cele strategiczne i spełnić nasze obietnice wobec Klientów.

Razem zobowiązaliśmy się być liderem zrównoważonego finansowania.

Możesz pracować w miejscu, które daje zielone światło. Zobacz, czy do siebie pasujemy: www.bnpparibas.pl/kariera

IT Analyst (Business and System), podlaskie