Oferta pracy

IT System Analyst (Risk Systems Team)

BNP Paribas Bank Polska S.A.

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

Chcesz tworzyć rozwiązania mające wpływ na realne funkcjonowanie całego Banku?Zależy Ci na możliwości podejmowania własnych inicjatyw i pracy w zgranym zespole?

Zapraszamy Cię do dołączenia do naszego Zespołu Systemów Ryzyka w BNP Paribas Bank Polska S.A. zajmującego się rozwojem i utrzymaniem systemów dla obszaru Ryzyka.

Charakter Twojej pracy:

- Analiza i przekładanie wymagań biznesowych na koncepcję rozwiązania w systemie;

- Przygotowywanie specyfikacji technicznych i funkcjonalnych dla opracowywanych rozwiązań, odpowiedzialność za ich jakość i spójność;

- Ścisła współpraca z programistami, dostawcami zewnętrznymi i przedstawicielami biznesu w celu zrozumienia wymagań, wypracowania rozwiązania, przeprowadzenia testów oraz wdrożeń produkcyjnych;

- Tworzenie scenariuszy testowych oraz wykonywanie testów FAT;

- Praca w roli drugiej linii wsparcia (analiza incydentów zgłaszanych przez użytkowników);

- Udział w wycenach projektów (założenia biznesowe, architektura, budżet i harmonogram).

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o profilu informatycznym lub matematycznym;

  • Minimum 3-letnie doświadczenie w roli analityka systemowego w sektorze finansowym;

  • Doświadczenie w pracy analitycznej przy systemach z obszarów Ryzyka Kredytowego i Wyceny Portfela Kredytowego będzie dużym plusem;

  • Znajomość metodyk pozyskiwania, modelowania oraz specyfikowania: wymagań, procesów, danych, praktyczna znajomość notacji UML;

  • Praktyczna znajomość języka SQL i relacyjnych baz danych (umiejętność przygotowywania skomplikowanych zapytań SQLowych, znajomość zasad budowania relacyjnego modelu danych);

  • Praktyczna znajomość narzędzi typu Jira, Confluence;

  • Gotowość podjęcia opieki merytorycznej nad powierzonymi zadaniami;

  • Umiejętność analitycznego myślenia, jasnego i precyzyjnego formułowania myśli w mowie i piśmie, dokładność.

  • Umiejętność kreatywnego podejścia do rozwiązywania problemów projektowych,

  • Umiejętność przygotowania argumentacji za i przeciw dla określonego rozwiązania oraz zdolność identyfikowania i eliminowania we współpracy z klientem sprzecznych, /błędnych/ nielogicznych wymagań,

  • Komunikatywność, samodzielność, zorientowanie na cele,

  • Znajomość języka angielskiego - B2 lub C1

Mile widziane

  • Znajomość metodyk projektowych, z dużym naciskiem na metody zwinne, doświadczenie w pracy w Scrumie będzie dużym atutem.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę;

  • Możliwość rozwoju kariery na ścieżce eksperckiej lub menedżerskiej w różnych obszarach Banku;

  • Obecnie 100% pracy zdalnej, po pandemii model hybrydowy 50/50 %

  • Praca w zespołach SCRUM w metodyce AGILE;

  • Zgrany zespół;

  • Realny wpływ na strategię i wyniki realizowanych projektów.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • dodatkowy urlop

  • system kafateryjny

  • platforma wellbeingowa

Jesteśmy Bankiem zmieniającego się świata, liderem zrównoważonego rozwoju.

Bankiem otwartym na każdego, wspierającym potrzeby różnych grup, w tym osób z niepełnosprawnościami.

Cenimy różnorodność, bo wierzymy, że w niej jest siła.

Stawiamy na wzajemny szacunek i zrozumienie.

Jeśli myślisz o pracy w stabilnej organizacji, oferującej innowacyjne produkty finansowe i chcesz rozwijać swoje kompetencje w przyjaznym środowisku, aplikuj do nas!

Oprócz wyzwań zawodowych, możesz liczyć na pakiet benefitów i wsparcie w bieżącej pracy. Jeśli posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności, to postaramy się dla Ciebie o dodatkowe udogodnienia.

Dołącz do pracodawcy, któremu zależy.

Przewiń do profilu firmy