Oferta pracy

IT Vendor Manager

PEOPLE Sp. z o.o.

  • mazowieckie

    mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 4 godziny temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)
  • praca zdalna
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Rekrutujemy dla

Międzynarodowa firma z obszaru life science.

Technologie u pracodawcy

Wymagane

  • Agile

Twój zakres obowiązków

  • Managing selected vendor contracts, finances, performance, transitions, disposition and risks

  • Orchestrating all vendor management framework tasks inclusive of working with external vendors and internal stakeholders (IT leads, architects, finance, procurement)

  • Leading co-ideation, continuous improvement and agile initiatives with our vendors/partners

  • Leading value management from vendors/partners in business case design, evaluation and implementation maximising likelihood of success for our IT strategy

  • Shaping and driving effective agile vendor value strategies, framework and organization

  • Coaching other VMs and chapter members to enhance capabilities and to foster an agile mindset.

Wymagania pracodawcy

  • At least 3 years of experience in developing and implementing VM best practices in agile environments

  • Daily Work is conducted in English. Therefore, advanced english language skills are required (reading, writing, speaking)

  • Analytical thinking, hands-on problem solving, and stakeholder management is required

  • “Good enough instead of perfection”

  • Passionate to simplify and articulate the big picture

  • Eager to deepen your understanding of IT, sourcing, procurement and vendor strategies

  • Prior Working in an Agile Methodology is a plus

Organizacja pracy

Sposób pracy

  • wewnątrz organizacji
  • agile

Pracodawca oferuje

  • Competitive salary

  • 100% remote work model

  • Benefit package (private healthcare (Medicover), Multisport)

  • Temporary employment contract for at least 12 months

  • Full time job

  • Personal development

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • możliwość pracy zdalnej

Od 23 lat z powodzeniem łączymy pracowników i pracodawców. Sukcesy zawdzięczamy naszemu podejściu, zgodnie z którym Human Resources przekształcamy w Human Relations. Dlaczego? Bo w naszej branży profesjonalizm to odnajdywanie wspólnego mianownika między pracownikami, a pracodawcami.

Wpis do Rejestru Agencji Zatrudnienia nr 403.

Przewiń do profilu firmy