Oferta pracy

Java Web Developer

POZNAŃSKIE CENTRUM SUPERKOMPUTEROWO-SIECIOWEO firmie

  • Jana Pawła II 10, Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 3 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

POZNAŃSKIE CENTRUM SUPERKOMPUTEROWO-SIECIOWE

Jana Pawła II 10

Poznań

Technologie, których używamy

System operacyjny

O projekcie

Zespół Aplikacji Mobilnych w Dziale Technologii Internetu Rzeczy PCSS od lat specjalizuje się w wytwarzaniu oprogramowania mobilnego. Naszym flagowym produktem jest aplikacja do wspierania konferencji Conference4me (https://conference4me.psnc.pl/en/) dostępna na platformy mobilne Android, iOS oraz Windows.

Twój zakres obowiązków

  • projektowanie, implementowanie i testowanie oprogramowania w języku Java, w tym również projektowanie struktur i baz danych niezbędnych do funkcjonowania oprogramowania,

  • projektowanie, implementowanie i testowanie webowych interfejsów użytkownika

  • współpraca z innymi członkami zespołu (programiści, projektanci, analitycy, testerzy) w celu rozwijania oprogramowania jak najlepszej jakości,

  • prowadzenie przeglądów kodu oprogramowania powstającego w ramach zespołu oraz implementacja testów jednostkowych,

  • wsparcie produkcyjnych wdrożeń rozwijanych systemów w razie występowania problemów i awarii wynikających z błędów w oprogramowaniu,

  • opracowywanie i utrzymywanie dokumentacji technicznej wytwarzanego oprogramowania.

Nasze wymagania

  • minimum 3 lata pracy na stanowisku programisty Java,

  • dobra znajomość frameworków Spring, Spring Boot, Hibernate i Vaadin w wersji 8

  • doświadczenie w projektowaniu i implementacji aplikacji webowych,

  • doświadczenie w projektowaniu i implementacji aplikacji wykorzystujących relacyjne bazy danych,

  • przywiązanie do jakości tworzonego oprogramowania i umiejętność pisania automatycznych testów jednostkowych i integracyjnych,

  • znajomość języka angielskiego pozwalająca na swobodną komunikację oraz korzystanie z dokumentacji technicznej,

  • umiejętność pracy w zespole i znajomość narzędzi wspierających pracę zespołową (issue trackery, systemy wersjonowania kodu, systemy ciągłej integracji).

Mile widziane

  • praktyczna znajomość języka JavaScript (komponenty webowe),

  • umiejętność projektowania interfejsów użytkownika (HTML, CSS),

  • doświadczenie w pracy z kontenerami aplikacyjnymi Docker,

  • praktyczna znajomość zwinnych metodyk rozwoju oprogramowania na poziomie potrzebnym w codziennej pracy programisty

To oferujemy

  • stabilną i ciekawą pracę w zgranym i ambitnym zespole,

  • udział we wdrażaniu rozwiązań mających na celu dostarczenie rzeczywistym użytkownikom nowatorskich rozwiązań,

  • współpracę z jednostkami naukowymi z Polski, a często i z Europy,

  • możliwość zaangażowania się w projekty ważne dla rozwoju infrastruktury badawczej dla polskiej nauki

  • możliwość realizacji własnych badań i pomysłów na projekty,

  • pakiet socjalny, w tym dofinansowanie karty Multisport, dofinansowanie świąteczne, dofinansowanie do okularów.

PCSS, czyli Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe (https://www.pcss.pl/), afiliowane przy Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN to ośrodek badawczo-rozwojowy w zakresie nowoczesnych technologii informacyjnych. Jesteśmy miejscem, gdzie innowacja wpisana jest w codzienną pracę. Jesteśmy operatorem ogólnopolskiej szerokopasmowej sieci optycznej Polski Internet Optyczny PIONIER, stanowiącej podstawę do działań PCSS w wielu obszarach. Każdy z pionów PCSS składa się z aktywnych grup badawczo-rozwojowych, których praca skupia się na różnych aspektach budowania, utrzymywania i wykorzystania nowoczesnej infrastruktury informatycznej na potrzeby nauki, edukacji i szeroko rozumianego rozwoju społeczeństwa informacyjnego. W naszej siedzibie, Centrum Badawczym Polskiego Internetu Optycznego przy ul. Jana Pawła II w Poznaniu, znajdują się wyspecjalizowane laboratoria z obszaru telemedycyny, edukacji, digitalizacji, nowych mediów czy interaktywnej telewizji PLATON oraz duże i nowoczesne centrum danych.

Przewiń do profilu firmy