Junior Associate – Praktyka Prawa Własności Intelektualnej i Ochrony Danych Osobowych

KPMG

  • ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca stacjonarna, praca hybrydowa
  • rekrutacja zdalna

KPMG

Inflancka 4a

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Analiza oraz opiniowanie umów w zakresie zgodności transferu danych w ramach umowy z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych, zakończone przygotowaniem raportu

  • Przygotowywanie projektów umów, procedur i przepisów wewnętrznych w zakresie ochrony danych osobowych (np. umowa powierzenia przetwarzania danych) oraz własności intelektualnej (np. przeniesienie praw autorskich)

  • Udział w procesach due diligence w zakresie nadzoru nad ich zgodnością z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych i prawa własności intelektualnej

  • Udział w przygotowywaniu analiz, opinii prawnych i raportów w ramach realizowanych projektów

Nasze wymagania

  • Wyższe wykształcenie prawnicze

  • Rozpoczęta aplikacja radcowska/adwokacka będzie dodatkowym atutem

  • Znajomość przepisów dotyczących ochrony danych osobowych (w szczególności RODO) oraz praktyki decyzyjnej Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w tym zakresie

  • Skrupulatność, dokładność i sumienność w wykonywaniu powierzonych zadań

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego i polskiego

To oferujemy

  • Pracę w międzynarodowym środowisku i udział w ciekawych interdyscyplinarnych projektach prawnych

  • Możliwość współpracy z najlepszymi ekspertami doradztwa gospodarczego KPMG przy różnorodnych projektach biznesowych

  • Możliwość sfinansowania aplikacji radcowskiej lub adwokackiej

  • Szeroki wybór szkoleń zintegrowanych w ramach platformy Degreed, m.in. szkolenia LinkedIn Learning

  • Atrakcyjny pakiet socjalny, w tym m.in. ubezpieczenie na życie, prywatna opieka medyczna, karta Multisport

Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • kawa / herbata

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • karta Multisport

  • Ubezpieczenie na życie

Etapy rekrutacji
1

Aplikacja online

2

Rozmowa rekrutacyjna

3

Spotkanie z przedstawicielami biznesu

Czym zajmuje się zespół?

KPMG Law to zespół kilkudziesięciu doświadczonych prawników, prowadzących obsługę przedsiębiorców, zarówno polskich i zagranicznych, we wszystkich sektorach gospodarki. Naszym atutem jest interdyscyplinarna wiedza, oparta na zrozumieniu biznesowego tła projektów, połączona z doświadczeniem.

W ramach Praktyki Prawa Własności Intelektualnej i Ochrony Danych Osobowych zajmujemy się m.in.

bieżącym wsparciem klientów w zakresie ochrony danych osobowych, praw autorskich i znaków towarowych

wspieramy klientów na każdym etapie – od analizy aktualnego stanu sprawy (np. stan ochrony danych osobowych w organizacji), przez przygotowanie odpowiedniej dokumentacji (np. procedury ochrony danych osobowych), aż po reprezentację w ewentualnych postępowaniach administracyjnych i sądowych (np. reprezentacja przed Prezesem Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie zgłoszenia naruszenia ochrony danych).

Reprezentujemy klientów zarówno przed organami krajowymi, jak i w postępowaniach prowadzonych przez instytucje Unii Europejskiej, w tym sądy UE.

KPMG

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 roku świadczymy w Polsce kompleksowe usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego i prawnego oraz doradztwa transakcyjnego i biznesowego, w tym także IT, dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 236 000 pracowników w 144 krajach. W Polsce jest nas ponad 2000 osób, które pracują w biurach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu.

Przewiń do profilu firmy