Logo Pracuj.pl

Junior IT Administrator

Josera PolskaO firmie

  • Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), młodszy specjalista (Junior)
  • praca hybrydowa
  • Praca od zaraz
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Zarządzanie środowiskami serwerowymi w postaci serwerów fizycznych jak i środowiskiem wirtualnym opartym o rozwiązania Vmware;
  • Zarządzanie maszynami wirtualnymi jak i fizycznymi opartymi o rodzinę rozwiązań serwerowych Microsoft Windows, w marginalnym stopniu Linux – Debian, Ubuntu, Mint;
  • Opracowywanie modeli środowisk fizycznych jak i wirtualnych przy użyciu metod zarządzania projektami;
  • Czynny udział w projektach modernizacji obecnych środowisk serwerowych fizycznych, wirtualnych, środowisk kopii zapasowych; uczestnictwo i/lub odpowiedzialność za projekt;
  • Analiza/raportowanie funkcjonowania i stanu środowisk serwerowych w systemach i narzędziach wskazanych przez Managera;
  • Czynny udział w wdrażaniu procedur bezpieczeństwa GPDR / IZSI / RODO zgodnie z wytycznymi wyznaczonymi przez Managera i/lub osoby odpowiedzialnej za obszar bezpieczeństwa informatycznego w oddziale/grupie;
  • Wdrażanie nowych rozwiązań zgodnych z potrzebami firmy;
  • Analiza systemów bezpieczeństwa i reagowanie na incydenty;
  • Współpraca z dostawcami rozwiązań IT;
  • Tworzenie dokumentacji/procedur;
  • Wsparcie ciągłego utrzymania i rozwoju systemów bezpieczeństwa;
  • Współpraca zespołowa i dzielenie się widzą i doświadczeniem;
  • Stała współpraca z Działem IT w Niemczech;
  • Raportowanie do Managera IT;
  • Realizacja codziennych zadań przy wykorzystaniu metodyk zarządzania projektami SCRUM / AGILE.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie informatyczne minimum inżynier;
  • Minimum 3 lat doświadczenia na podobnym stanowisku;
  • Umiejętność logicznej analizy problemów w obszarze informatyki i ich rozwiązywania;
  • Odpowiedzialność oraz samodzielność w działaniu;
  • Cierpliwość i dokładność w wykonywaniu obowiązków;
  • Pozytywne nastawienie do współpracy w zespole;
  • Umiejętność i chęć dzielenia się wiedzą;
  • Odpowiedzialne podejście do kwestii ryzyka;
  • Wsparcie techniczne w procesie planowania infrastruktury/sprzętu i przygotowaniu ofert;
  • Znajomość języka angielskiego B2/C1 w mowie i piśmie / Niemieckiego będzie dodatkowym atutem;
  • Umiejętność organizacji pracy własnej przy użyciu metodyk zarządzania projektami SCRUM / AGILE;
  • Umiejętność nawigowania między spotkaniami a realizacją zadań w sposób projektowy na stanowisku pracy;
  • Znajomości zagadnień administracji systemami operacyjnymi: Windows (edycje desktopowe i serwerowe) w tym usług AciveDirectory, Linux, wersjami systemów operacyjnych działających jako KIOSK;
  • Znajomość zagadnień, usług i protokołów sieciowych (routing, firewall, sftp, https) w zakresie umożliwiającym konfigurację i adaptację serwerów fizycznych i wirtualnych do istniejącej infrastruktury oraz projektowania infrastruktury w zależności od potrzeb;
  • Znajomość zagadnień bezpieczeństwa systemów informatycznych oraz narzędzi do monitorowania i analizy incydentów bezpieczeństwa;
  • Znajomość technologii wirtualizacji Hyper-V, VMware w tym vCenter oraz usług i ich zasad funkcjonowania takich jak vMotion, vSphere DRS, vSphere HA, vSphere FT inne;
  • Znajomość pakietu oprogramowania Microsoft o365, Microsoft Exchange, ESET, TeamViewer, Veeam;
  • Certyfikaty VMware, Microsoft, Veeam będą atutem.

Mile widziane

  • Znajmość rozwiązań serwerowych firm DELL, HP/Aruba, HUAWEI;
  • Znajmość rozwiązań macierzy dyskowych firm DELL, HP, HUAWEI, SYNOLOGY;
  • Znajmość rozwiązań bezpieczeństwa Sophos / Fortigate / Checkpoint;
  • Dojazdy do biura zlokalizowanego w Nowym Tomyślu (sporadycznie).

To oferujemy

  • 2-3 razy w tygodniu pracę w biurze w Nowym Tomyślu. Pozostałe dni możesz pracować zdalnie.
  • Przyjazną pracownikom rodzinną kulturę pracy, opartą na wzajemnym zaufaniu, szacunku i uczciwości;
  • Atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanych umiejętności;
  • Możliwość ciągłego doskonalenia zawodowego oraz rozwój osobisty poprzez udział w systemie profesjonalnych szkoleń w ramach programu the food family Journey;
  • Bogaty pakiet benefitów (prywatna opieka medyczna, ubezpieczenie NNW, premia świąteczna, premia urlopowa, bezpłatna nauka języków obcych, dofinansowanie nauki, codziennie świeże owoce i warzywa, paczki dla dzieci, Multisport, itp.)

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • owoce
  • zniżki na firmowe produkty i usługi
  • program emerytalny
  • firmowa biblioteka
  • brak dress code’u
  • kawa / herbata
  • parking dla pracowników
  • paczki świąteczne

Josera Polska jest częścią rodzinnej firmy ERBACHER the food family. Jesteśmy znani w ponad 60 krajach na całym świecie, jako specjaliści w kreowaniu, produkcji oraz dystrybucji najwyższej klasy produktów zapewniających zrównoważone żywienie ludzi i zwierząt. Za nami stoi 80 lat innowacji i sukcesów w budowaniu międzynarodowej marki JOSERA, będącej liderem w segmencie produktów premium. Odnosimy sukcesy na rynkach światowych, połączone z ciągłym i stabilnym rozwojem naszej działalności biznesowej. Jesteśmy pionierami we wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, społecznej odpowiedzialności oraz dbamy o to, aby nasi klienci każdego dnia otrzymywali produkty i usługi spełniające najwyższe standardy bezpieczeństwa i jakości. Naszą misją jest zapewnienie, aby żywienie ludzi i zwierząt w przyszłości odbywało się w sposób zrównoważony. JOSERA to także nasi pracownicy - pełni pasji, myślący perspektywicznie, uwielbiający wspólnie rozwijać się oraz osiągać ambitne cele w rodzinnej atmosferze pracy - w duchu the food family!

Junior IT Administrator, Poznań