Ta oferta pracy jest nieaktualna od 14 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Kierownik ds. Kontrolingu

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Kierownik
  • 08.01.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    BNP Paribas Cardif to stabilna firma ubezpieczeniowa, wchodząca w skład międzynarodowej grupy BNP Paribas – jednej z największych instytucji finansowych na świecie.

    Innowacyjne podejście do ubezpieczeń zaowocowało powstaniem nowej dziedziny – bancassurance, której jesteśmy twórcą i znaczącym graczem.

    Na polskim rynku istniejemy od 1998 roku, oferując m.in. ubezpieczenia kredytobiorców oraz szeroką gamę innych ubezpieczeń.

    Obecnie ponad 1,5 miliona Polaków posiada jedno z ubezpieczeń BNP Paribas Cardif.

    Aktualnie Dział Controllingu
    w Departamencie Finansów i Ryzyka
    poszukuje pracowników na stanowisko:

    Miejsce pracy: Warszawa
    Nr Ref. KK/01/2018

    Opis stanowiska:

    • Zarządzanie 3-osobowym zespołem,
    • Przygotowywanie rocznych i wieloletnich planów finansowych (proces planowania i budżetowania),
    • Przygotowywanie informacji zarządczej na potrzeby centrali firmy we Francji, Dyrektora Finansowego oraz Kadry Zarządzającej,
    • Wspieranie kluczowych decyzji biznesowych poprzez dostarczanie kompleksowych analiz finansowych,
    • Monitorowanie wykonania budżetu, analiza profitowości poszczególnych linii biznesowych, produktów, partnerów,
    • Nadzór nad kwartalnym raportowaniem finansowym na potrzeby centrali firmy (IFRS),
    • Nadzór nad sporządzeniem rocznych statutowych sprawozdań finansowych podmiotów ubezpieczeniowych pracodawcy,
    • Nadzór nad kwartalnym i rocznym raportowaniem do regulatora (KNF),
    • Aktywny udział w rozwoju narzędzi służących do raportowania i budżetowania,
    • Tworzenie i usprawnianie modeli finansowych i kontrolingowych,
    • Wsparcie w rozwijanie procesów kontroli wewnętrznej w Departamencie Finansów i Ryzyka,
    • Współtworzenie i rozwój najlepszych praktyk w obszarze analizy i kontrolingu finansowego (proaktywna postawa, inicjowanie działań),
    • Udział w projektach w obszarze finansów oraz ogólnofirmowych.

    Wymagania:

    • Wykształcenie wyższe (w obszarze ekonomii, finansów, ubezpieczeń, informatyki lub pokrewnych nauk ścisłych),
    • Minimum 2-3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w zakładzie ubezpieczeń lub co najmniej 4 lata doświadczenia w firmie audytorskiej lub doradztwa strategicznego (usługi dla klientów ubezpieczeniowych),
    • Kilkuletnie doświadczenie w zarządzaniu zespołem specjalistów / ekspertów,
    • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego,
    • Praktyczna wiedza z zakresu sprawozdawczości oraz procesów biznesowych w zakładach ubezpieczeń,
    • Wysokie zdolności interpersonalne, doświadczenie we współpracy z różnymi obszarami biznesowymi (orientacja na biznes),
    • Praktyczna znajomość MS Excel w stopniu zaawansowanym,
    • Umiejętności pracy pod presją czasu,
    • Wysoko rozwinięte zdolności analityczne,
    • Duża samodzielność, dokładność oraz bardzo dobra organizacja pracy własnej i podległego zespołu.

    Dodatkowym atutem będzie:

    • Znajomość Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej,
    • Certyfikat ACCA.

    Oferujemy:

    • Praca w dynamicznie rozwijającej się międzynarodowej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku i unikalnym modelu biznesowym,
    • Możliwość implementacji własnych pomysłów oraz prowadzenia projektów,
    • Praca w nowoczesnym, komfortowym biurze (Pl. Piłsudskiego),
    • Owoce w biurze,
    • Bogaty pakiet świadczeń socjalnych:
      • prywatna opieka medyczna,
      • ubezpieczenie na życie,
      • dofinansowanie karty sportowej.
    • Możliwość doskonalenia języków obcych w praktyce (praca w międzynarodowym środowisku) oraz w ramach kursów językowych,
    • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego, m.in. poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach.

    Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie aplikacji zawierającej CV klikając klawisz Aplikuj.