Oferta pracy

Kierownik ds. podatków i sprawozdawczości

PEKAO LEASING SP. Z O.O.

Aleja Armii Ludowej 26

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • odpowiedzialność za terminowość i poprawność sporządzania sprawozdań i deklaracji podatkowych,

  • odpowiedzialność za rozliczenia podatkowe – CIT, VAT, podatek od nieruchomości,

  • odpowiedzialność za raportowanie w zakresie schematów podatkowych,

  • opracowywanie rozwiązań produktowych dla leasingu w obszarze podatkowym,

  • bieżąca współpraca z jednostkami biznesowymi,

  • realizacja procesów kontrolnych w obszarze sprawozdawczości finansowej,

  • bieżący udział w procesie księgowego zamknięcia okresów sprawozdawczych,

  • odpowiedzialność za sprawozdawczość dla potrzeb Banku Pekao, GUS i NBP,

  • współpraca z zewnętrznymi instytucjami finansowymi, w tym Bankiem Pekao i GUS,

  • monitorowanie zmian w ordynacji podatkowej wraz z wdrażaniem wymaganych zmian,

  • prowadzenie projektów usprawniających procesy podatkowo-sprawozdawcze,

  • kierowanie podległym zespołem.

Nasze wymagania

  • min. 5-letnie doświadczenie w obszarze sprawozdawczości lub/i podatków, przy czym preferowane w zakresie leasingu,

  • umiejętność praktycznego stosowania przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości,

  • znajomość zasad Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej, w szczególności w obszarze leasingu,

  • doświadczenie w kierowaniu zespołem,

  • dobra znajomość MS Excel,

  • wykształcenie wyższe ekonomiczne.

To oferujemy

  • atrakcyjne warunki zatrudnienia w prężnie rozwijającej się instytucji finansowej,

  • możliwość korzystania z pakietu benefitów,

  • pracę w dynamicznym zespole i organizacji nastawionej na zmianę,

  • hybrydowy model pracy, tj. praca zarówno w biurze (w dobrym standardzie i w świetnej lokalizacji – biurowiec Focus) oraz praca zdalna.

Jesteśmy firmą prowadzącą działalność biznesową dedykowaną wsparciu finansowemu sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz korporacji w obszarze leasingu.

W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy obecnie osoby na stanowisko:

Przewiń do profilu firmy