Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Kierownik Działu Finansów

Gegenbauer Polska Sp. z o.o.O firmie

  • Kraków

    Kraków, małopolskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Twój zakres obowiązków

  • Prowadzenie pełnej księgowości spółki, zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,

  • Kalkulacja podatku od towarów i usług, podatku dochodowego, sporządzanie deklaracji podatkowych VAT, CIT, JPK i innych,

  • Analizowanie sprawozdań finansowych,

  • Sporządzanie bilansu,

  • Nadzorowanie rozliczeń finansowych,

  • Kontrolowanie wyników finansowych firmy,

  • Zarządzanie ryzykiem finansowym,

  • Planowanie, analiza i wnioskowanie strategiczne,

  • Planowanie i kontrola kosztów,

  • Sporządzanie budżetów i planów,

  • Przygotowywanie raportów i zestawień na potrzeby Zarządu,

  • Operacyjne zarządzanie w zakresie monitorowania wyniku finansowego, płynności, poziomu należności i zobowiązań, realizacji płatności, zabezpieczenia i windykacji należności;

  • Zamykanie okresów sprawozdawczych miesięcznych i rocznych,

  • Bieżąca analiza przepisów prawa podatkowego oraz ich ocena pod kątem wpływu na finanse Spółki, z przekazaniem rekomendacji dla Zarządu;

  • Inicjowanie i wdrażanie metod planowania finansowego i analiz inwestycyjnych;

  • Kontrolowanie wyników finansowych Spółki i wyników prowadzonych projektów oraz raportowanie istotnych zdarzeń, mających wpływ na te wyniki z rekomendacjami do podjęcia działań.

  • Zarządzanie zespołem.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość, ekonomia),

  • Co najmniej 3-letnie doświadczenie zawodowe w obszarze finansów na samodzielnych stanowiskach z pełną odpowiedzialnością za finanse spółki o profilu usługowym,

  • Szeroka wiedza z zakresu: rachunkowości, zarządzania i kontroli kosztów, budżetowania, planowania finansowego i zarządzania ryzykiem finansowym, sprawozdawczości i analizy ekonomiczno-finansowej,

  • Świadomość potrzeb automatyzacji obszarów finansowych,

  • Uprawnienia głównej księgowej,

  • Znajomość Excel na poziomie bardzo dobrym,

  • Praktyczna znajomość prawa podatkowego, głównie podatku VAT i CIT, prawa pracy

  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem,

  • Doświadczenie w samodzielnym zamykaniu roku z udziałem Biegłego Rewidenta,

  • Umiejętność podejmowania decyzji przy dużej odpowiedzialności,

  • Umiejętność pracy pod presją czasu i stresu,

  • Znajomość j. angielskiego i/lub niemieckiego.

Mile widziane

  • Doświadczenie w obsłudze systemu Sage Symfonia,

To oferujemy

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,(praca stacjonarna w biurze w Krakowie-Czyżynach)

  • Niezbędne szkolenia wew. i zew.

  • Wsparcie wew. działu prawnego,

  • Pakiet socjalny (możliwość skorzystania z karty sportowej, ubezpieczenia grupowego),

  • Dofinansowanie do urlopów wypoczynkowych,

  • Prywatna opieka medyczna,

  • Możliwość rozwoju zawodowego oraz wsparcie Zarządu na wymaganych płaszczyznach.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • dofinansowanie wypoczynku

  • karta sportowa

Firma zastrzega sobie prawo skontaktowania się z wybranymi kandydatami.