Ta oferta pracy jest nieaktualna od 12 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Kierownik Działu Fotografii

  • Katowice, śląskie
  • Kierownik
  • 2018-03-12

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    top

    Muzeum Śląskie w Katowicach zatrudni:

    Kierownika Działu Fotografii
    Miejsce pracy: Katowice
    znak referencyjny : K/DF/MŚ

    Wymagania:

    • wykształcenie wyższe w zakresie historii sztuki lub kierunków pokrewnych;
    • dorobek naukowy w postaci publikacji i wystąpień konferencyjnych związany z teorią fotografii, dziedzictwem kulturowym, muzealnictwem;
    • tytuł naukowy doktora mile widziany;
    • znajomość przepisów prawa związanych z prawem autorskim;
    • wiedza dotycząca historii fotografii oraz historycznej i aktualnej fotografii regionalnej, polskiej i zagranicznej;
    • biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie;
    • mile widziana znajomość drugiego języka obcego;
    • minimum 3 lata doświadczenia w pracy w muzeum lub instytucji o charakterze naukowym;
    • mile widziane doświadczenie w zarządzaniu zespołem;
    • doświadczenie w pracy projektowej;
    • umiejętność organizacji pracy własnej oraz zespołu;
    • bardzo dobra znajomość obsługi pakietu MS Office;
    • umiejętność planowania, wyznaczania priorytetów sobie i podległemu zespołowi pracowników;
    • wysokie kompetencje w zakresie komunikacji międzyludzkiej;
    • umiejętność budowania relacji;
    • otwartość na zmiany;
    • umiejętność zarządzania zmianą.

    Obowiązki na stanowisku pracy:

    • realizowanie strategii działu zgodnej ze strategią Muzeum;
    • gromadzenie i opracowywanie zbiorów;
    • prowadzenie prac naukowo-badawczych poświęconych fotografii;
    • kontakt ze środowiskiem fotograficznym oraz udział w procesie pozyskiwania zbiorów;
    • nadzór i koordynowanie prac dokumentacyjnych: prowadzenie działowych ksiąg inwentarzowych muzealiów i nadzór oraz prowadzenie dokumentacji elektronicznej zbiorów;
    • kierowanie właściwą i zgodną z przepisami gospodarką muzealiami;
    • planowanie, kierowanie i monitorowanie prac działu oraz odpowiedzialność za całokształt projektów realizowanych przez jego pracowników;
    • zarządzanie podległymi pracownikami oraz nadzór nad realizacją powierzonych im zadań;
    • inicjowanie i utrzymywanie współpracy z instytucjami naukowymi i akademickimi;
    • inicjowanie i uczestniczenie w działaniach promocyjnych, wydawniczych, wystawienniczych i edukacyjnych Muzeum, w formie wykładów, lekcji muzealnych oraz przedkładaniu tekstów publikacji, artykułów, przygotowywanie tekstów katalogu oraz opracowań na potrzeby wydawnictw Muzeum Śląskiego;
    • inicjowanie grantów na rzecz dofinansowania projektów działu;
    • uczestnictwo w konferencjach naukowych, sympozjach oraz spotkaniach szkoleniowych muzealników.

    Oferujemy:

    • stabilną pracę w interdyscyplinarnym środowisku;
    • wysoki standard warunków pracy;
    • szkolenia, konferencje, warsztaty podnoszące kwalifikacje zawodowe;
    • pracę w największej instytucji kultury w województwie śląskim.
    Zainteresowanych prosimy o złożenie ofert zawierających:
    • cv
    • list motywacyjny
    w terminie do 31 marca 2018 r.

     Oferty prosimy przesyłać drogą elektroniczną za pomocą przycisku Aplikuj, z podanym w tytule wiadomości znakiem referencyjnym: K/DF/MŚ.

    Muzeum skontaktuje się do 06.04.2018 z wybranymi na podstawie przesłanych aplikacji osobami.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Muzeum Śląskie moich danych osobowych, zawartych w mojej ofercie pracy, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (t.j. Dz. U. z 2016 r., poz. 922). Jednocześnie wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Muzeum Śląskie moich danych osobowych na potrzeby przyszłych rekrutacji.
    bottom