Logo Pracuj.pl

Kierownik Działu Kontrolingu

Assertive Career MentoringO firmie

  • Kraków
    Kraków, małopolskie
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

Cel stanowiska: Celem stanowiska jest efektywne zarządzanie 5 osobowym działem kontrolingu w międzynarodowej spółce. Odpowiedzialność za procesy związane z kontrolingiem produkcji, dystrybucji i sprzedaży. Dokonywanie niezbędnych analiz finansowych, raportowanie a także planowanie finansowe.

Zakres obowiązków:

•Współpraca z Dyrektorem Administracyjno-Finansowym, Zarządem, innymi działami oraz Centralą Grupy w zakresie bieżących potrzeb operacyjnych i informacyjnych;

• Koordynacja pracy podległego zespołu;

• Raportowanie do Grupy, utrzymanie i rozwijanie istniejących raportów oraz tworzenie nowych;

• Planowanie strategiczne oraz krótkoterminowe prognozowanie we współpracy z innymi działami firmy, kontrola realizacji budżetu;

• Udział w projektach wewnętrznych i grupowych w zakresie finansów w tym wspieranie projektów kontroli wewnętrznej;

• Ocena rentowności projektów inwestycyjnych i kontrola procesu ich realizacji;

• Okresowe analizy efektywności operacyjnej i finansowej oraz przygotowywanie comiesięcznych komentarzy działalności;

• Tworzenie analiz ‘ad hoc' na potrzeby Zarządu i działów wewnętrznych;

• Analiza sprzedaży, kosztów produkcji oraz profitowości poszczególnych linii biznesowych;

• Współpraca z Działem Księgowości;

• Konsolidacja danych zgodnie z wytycznymi Grupy;

• Optymalizacja procesów i narzędzi z obszaru kontrolingu oraz raportowania.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (Finanse, Rachunkowość, Ekonomia); ACCA, CIMA;
  • Znajomość polskich i międzynarodowych standardów rachunkowsości;
  • Minimum 5-letnie doświadczenie w pracy w finansach i kontrolingu w tym minimum 2-3 lata doświadczenia w kierowaniu zespołem;
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;
  • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne;
  • Umiejętność zrozumienia biznesu, wysoka świadomość biznesowa;
  • Doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP oraz BI (mile widziane doświadczenie w pracy z SAP);
  • Mile widziane doświadczenie w pracy z konsolidacją danych.

To oferujemy

  • Umowę o pracę;
  • Bogaty pakiet socjalny (opieka medyczna, karta multisport itp.);
  • Duże możliwości rozwoju zawodowego;
  • Stabilną pracę w międzynarodowym i dynamicznym środowisku.

Assertive Career Mentoring

Assertive Career Mentoring to międzynarodowa firma doradczo-rekrutacyjna. Nasze usługi obejmują pełen cykl życia managera w organizacji: executive search, programy outplacementowe, assessment & development centers, coaching, mentoring oraz szkolenia dla kadry zarządzającej, a także badanie kultury organizacyjnej.

Naszym klientem jest międzynarodowa firma z sektora przemysłowego, będąca liderem w swojej branży, posiadająca zarówno procesy produkcyjne jak i dystrybucji i sprzedaży, działająca na rynku od wielu lat. Dla naszego Klienta poszukujemy Kandydatów i Kandydatek na stanowisko: Kierownik Działu Kontrolingu.

Kierownik Działu Kontrolingu, Kraków