Ta oferta pracy jest nieaktualna od 70 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Kierownik Działu Księgowego z j. niemieckim

  • Warszawa, mazowieckie
  • Kierownik
  • 10.09.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    Agencja zatrudnienia
    nr licencji 3260
    Find your own at
    devire.pl
    Miejsce pracy: Warszawa
    WAW/TLGERMAN/2018

    Devire to międzynarodowa firma oferująca usługi rekrutacji, executive search, outsourcingu i employer brandingu, założona w Londynie w 1987 roku. Od ponad 30 lat reprezentujemy wiodących pracodawców na rynku europejskim, prowadząc kompleksowe projekty poszukiwań menedżerów i wyspecjalizowanej kadry, wdrażając najnowsze rozwiązania z obszaru usług IT oraz wspierając w budowaniu wizerunku pracodawcy z wyboru.

    Aktualnie budujemy dział księgowy (składający się z części: Intercompany, Fixed Assets, Payments oraz Customer Service) niemieckiego przedsiębiorstwa zaawansowanych technologii z branży produkcyjnej.  Szukamy osoby na stanowisko Team Leader ze znajomością j. niemieckiego. Osoba zatrudniona na tym stanowisku odpowiada za zarządzanie zespołem około 10 osób oraz dostarczanie usług związanych z księgowaniem i przetwarzaniem transakcji dotyczących zobowiązań w obsługiwanych jednostkach. Doświadczenie w zarządzaniu zespołem jest mile widziane.

    Biuro jest zlokalizowane w centrum Warszawy (10 minut od Dworca Centralnego).

    Główne obowiązki:
    • Monitorowanie pracy zespołu pod względem poprawności i zgodności z ustalonymi procedurami
    • Odpowiadanie na zapytania dostawców, realizację płatności dla dostawców
    • Przestrzeganie wymaganych procedur i kontroli wewnętrznych,
    • Regularne spotkania z członkami zespołu
    • Wdrażanie i monitorowanie ustalonych wskaźników KPI
    • Wspieranie procesu rekrutacji i wdrażania nowych pracowników
    • Wsparcie procesu rozwoju i motywowania pracowników oraz procesu ich oceny
    • Dopasowanie celów zespołowych i indywidualnych pod kątem osiągnięcia celów biznesowych firmy
    • Nadzorowanie codziennej obsługi zobowiązań: wspieranie zespołu w dostarczaniu usług przy założeniu odpowiedniego poziomu wydajności i jakości w celu zapewnienia precyzyjnej, terminowej, zgodnej i spójnej sprawozdawczości finansowo-podatkowej, a także terminowego regulowania zobowiązań oraz nadzorowania procesu zamknięcia okresu (miesiąca / roku)
    • Współpraca z kluczowymi interesariuszami i koordynacja rozwiązywania problemów księgowych wpływających od poszczególnych jednostek biznesowych
    • Aktywny wkład w ciągłe doskonalenie procesów i procedur pracy oraz dążenie do zmniejszania średniego czasu poświęcanego na obsługę i przetwarzanie faktur,
    • Uczestnictwo w spotkaniach zarządu i utrzymywanie komunikacji z osobami odpowiedzialnymi w obsługiwanych jednostkach, klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi
    • Zapewnienie zgodności z wytycznymi określonymi w ramach organizacji
    Wiedza i wykształcenie:
    • Wykształcenie wyższe w zakresie rachunkowości / finansów lub zarządzania
    • Biegła znajomość języka niemieckiego i polskiego w mowie i piśmie jest warunkiem koniecznym. Znajomość języka angielskiego lub innego języka obcego będzie dodatkowym atutem
    • Doświadczenie na stanowisku GL / RtR Accountant
    • 5 lat doświadczenia w finansach i księgowości, w tym doświadczenie w Centrach Usług Wspólnych i w obszarze AP / PtP
    • Znajomość ogólnych procedur księgowych
    • Znajomość odpowiedniego oprogramowania księgowego i systemów klasy ERP, znajomość SAP FI
    • Umiejętność efektywnej pracy i współpracy na różnych poziomach organizacji
    • Dobra znajomość realizowanych procesów i monitorowania efektywności (KPI)
    • Doświadczenie w realizacji projektów związanych z procesami (np. wdrożenie i zmiany systemu, standaryzacja procesów i optymalizacja)
    Osoby zainteresowane prosimy o przesyłanie aplikacji klikając w przycisk aplikowania.