Oferta pracy

Kierownik Działu Księgowości

Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.O firmie

  • Jelenia Góra, dolnośląskie

  • Ogłoszenie wygasło 8 dni temu
  • Kierownik / Koordynator

W związku z rozwojem naszej firmy poszukujemy kandydatów na stanowisko:

Kierownik Działu Księgowości Numer ref.: Miejsce pracy: Radomierz
Dr. Schneider to rodzinna niemiecka firma o międzynarodowym zasięgu działania – wiodący producent elementów z tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego. Daje pracę ponad 4000 osobom w 10 krajach na 4 kontynentach.

Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o. o. z siedzibą w Radomierzu k. Jeleniej Góry to jeden z zakładów produkcyjnych grupy, zatrudniający ponad 1450 pracowników.

GŁÓWNE ZADANIA NA STANOWISKU:

  • odpowiedzialność za zespół finansowo – księgowy w szczególności: planowanie pracy, podział zadań, wyznaczanie celów i kierunków rozwoju pracowników działu oraz ocena wyników pracy,
  • odpowiedzialność  i nadzór  nad poprawnością prowadzenia ewidencji księgowej i związanej z nią dokumentacji rozliczeniowej,
  • merytoryczne wsparcie zespołu oraz pracowników Grupy Przedsiębiorstw Dr. Schneider w obszarze rachunkowości i finansów,
  • wyliczanie i weryfikacja zobowiązań podatkowych w zakresie podatków CIT, VAT oraz podatków lokalnych,
  • sporządzanie sprawozdań, zeznań i informacji podatkowych,
  • przygotowywanie budżetów, prognoz, zestawień i kalkulacji oraz analiz finansowych dla kluczowych procesów zarządzania firmą,
  • rozliczanie projektów, dbałość o efektywność i rentowność zleceń,
  • współpraca z doradcami podatkowymi i prawnymi,
  • udział w audytach i projektach realizowanych w Grupie Przedsiębiorstw Dr. Schneider.

OD KANDYDATÓW OCZEKUJEMY:

  • wykształcenia wyższego z zakresu finansów, księgowości, ekonomii, podatków,
  • ugruntowanej wiedzy z zakresu rachunkowości i podatków (znajomości przepisów ustawy o rachunkowości oraz prawa podatkowego (VAT, CIT, PIT, inne),
  • min. 5-letniego doświadczenia w obszarze księgowości w międzynarodowej firmie,
  • min. 2-letniego doświadczenia w kierowaniu zespołem,
  • doświadczenia w  samodzielnym przygotowaniu sprawozdań finansowych, zeznań i deklaracji podatkowych,
  • znajomości systemu SAP,
  • znajomości języka niemieckiego lub angielskiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację biznesową,
  • bardzo dobrej organizacji pracy własnej,
  • umiejętności kierowania zespołem, w tym efektywnego zarządzania czasem pracy, delegowania zadań, motywowania podległych pracowników,
  • umiejętności podejmowania decyzji i samodzielnego rozwiązywania problemów,
  • dyspozycyjności i gotowości do wyjazdów służbowych.

Naszym pracownikom oferujemy:

  • ciekawą, twórczą pracę w dynamicznie rozwijającym się i ukierunkowanym na nowe technologie międzynarodowym przedsiębiorstwie produkcyjnym,
  • bogaty pakiet socjalny (m. in. prywatną opiekę medyczną, kartę Multisport, świadczenia z ZFŚS, dofinansowanie do żłobków / przedszkoli, atrakcyjne ubezpieczenie grupowe, darmowe dojazdy z wybranych kierunków),
  • nowoczesne narzędzia pracy, możliwość zdobycia doświadczenia i rozwoju kariery zawodowej w zespole specjalistów.
Zainteresowane osoby prosimy o przesyłanie cv klikając przycisk Aplikuj,
w tytule wpisując nazwę stanowiska.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy