Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Kierownik Działu Księgowości

DASKO HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄO firmie

  • Niepruszewo (pow. poznański)

    Niepruszewo (pow. poznański), wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

Twój zakres obowiązków

  • Nadzór merytoryczny, wsparcie, organizacja pracy i zarządzanie działem księgowości (zespół do 3 osób);

  • Odpowiedzialność za prowadzenie pełnej rachunkowości oraz płac dla 4 podmiotów sp. z o.o. z grupy Dasko w Polsce;

  • Nadzór nad prawidłowością rozliczeń z instytucjami zewnętrznymi –ZUS, US, GUS, banki itp.;

  • Raportowanie statutowe i zarządcze w ścisłej współpracy z CFO grupy oraz Zarządem Dasko;

  • Odpowiedzialność za wszelkie kwestie podatkowe w tym koordynacja/sporządzanie wszystkich deklaracji podatkowych w tym CIT, VAT, JPK, podatek u źródła, GUS, NBP, ceny transferowe;

  • Tworzenie nowych oraz usprawnianie istniejących procesów i procedur w dziale księgowości;

  • Sporządzanie budżetu, analiz i raportów na potrzeby Zarządu i spółek zagranicznych w grupie Dasko zgodnie z ustaleniami;

  • Analiza płynności finansowej spółki i nadzór nad bieżącymi płatnościami;

  • Monitorowanie zmian w przepisach prawa w zakresie swoich pól odpowiedzialności oraz ich implementacja;

  • Aktywny udział w rozwoju systemów księgowych/ raportujących oraz wsparcie systemów z nimi powiązanych

  • Ścisła współpraca/wsparcie z innymi działami oraz kadrą zarządzającą;

Nasze wymagania

  • Wykształcenie finansowe kierunkowe (rachunkowość, finanse);

  • Co najmniej kilkuletnie doświadczenie na stanowisku kierowniczym w dziale księgowości i w zarządzaniu kilkuosobowym działem księgowym;

  • Płynna komunikacja w niemieckim lub/ i w j. angielskim;

  • Mile widziane doświadczenie w pracy z systemami klasy ERP; mile widziane Navision;

  • Znajomość jakiegokolwiek narzędzia do wizualizacji danych klasy Power Bi, Tableau, Qlik Sense, Google Data Studio;

  • Praktyczna znajomość aktualnych przepisów prawa podatkowego oraz ustawy o rachunkowości;

  • Doświadczenie w rozliczaniu wynagrodzeń pracowniczych oraz znajomość programu PŁATNIK,

  • Otwartość na dynamicznie zmieniające się środowisko biznesowe;

  • Umiejętność podejmowania decyzji i samodzielności w wykonywaniu powierzonych zadań;

  • Bardzo dobra komunikacja, inicjatywa, zaangażowanie i nastawienie na pracę zespołową;

  • Mile widziana znajomość branży transportowej/magazynowej.

To oferujemy

  • Odpowiednie narzędzia pracy;

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i premia świąteczna;

  • Dofinansowanie lekcji językowych;

  • Polisa NW i na życie opłacana przez Pracodawcę na atrakcyjnych warunkach;

  • Rozwój merytoryczny poprzez dopasowane na potrzeby stanowiska udział w szkoleniach oraz udział w rozwoju nowych obszarów z działalności Dasko;

  • Płaska struktura i szybkie ścieżki decyzyjne.

  • Benefity

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • elastyczny czas pracy

  • szkolenia wewnętrzne

  • nowoczesne biuro

  • smaczne posiłki

DASKO HOLDING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

Grupa Dasko to stabilna, rodzinna firma z wieloletnią tradycją, świadcząca usługi transportu międzynarodowego towarów chłodzonych i mrożonych. Posiadamy łącznie 4 oddziały: dwa oddziały w Holandii oraz po jednym w Niemczech i Polsce. W związku z dynamicznym rozwojem naszego oddziału w Polsce i rozszerzeniem naszej działalności poszukujemy osoby na stanowisko:

Przewiń do profilu firmy