Logo Pracuj.pl

Kierownik Działu Zarządzania Ryzykiem Finansowym

Polska Grupa LotniczaO firmie

Polska Grupa Lotnicza

Komitetu Obrony Robotników 43

Włochy

Warszawa

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Identyfikowanie ekspozycji narażonej na ryzyko oraz pomiar ryzyka
  • Zawieranie, wycena oraz rozliczanie transakcji zabezpieczających
  • Raportowanie oraz przygotowywanie analiz i rekomendacji na potrzeby Komitetu Ryzyka
  • Opiniowanie procesów biznesowych w Spółce, które wpływają na poziom ryzyka
  • Nadzorowanie relacji z instytucjami finansowymi, ubezpieczeniowymi oraz agentami rozliczeniowymi w zakresie płatności realizowanych kartami płatniczymi
  • Organizowanie pracy oraz kontrolowanie na bieżąco prawidłowości realizacji zadań zespołu

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki ścisłe np. matematyka, ekonomia, statystyka)
  • Minimum 3-letnie doświadczenie w obszarze ryzyka lub instytucji finansowej
  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem
  • Bardzo dobra znajomość pakietu Microsoft Office – w szczególności Excel
  • Język angielski na poziomie minimum B2 – umożliwiający swobodną komunikację
  • Znajomość rynku paliwowego, walutowego, stopy procentowej oraz emisji dwutlenku węgla
  • Znajomość rynku ubezpieczeniowego
  • Znajomość procesów związanych z płatnościami realizowanymi kartami płatniczymi

Mile widziane

  • Posiadanie certyfikatu CFA lub PRM
  • Znajomość regulacji EMIR, MiFID, MSR 39,
  • Znajomość systemu Reuters lub Superderivatives

To oferujemy

  • Współpracę w ramach atrakcyjnego kontraktu B2B
  • Udział w ciekawych projektach w dużej i złożonej organizacji
  • Możliwość wdrażania własnych pomysłów i innowacyjnych rozwiązań oraz rozwoju kompetencji
  • Atrakcyjne zniżki na bilety lotnicze w ramach siatki połączeń LOT-u
  • Miłą atmosferę pracy

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • ubezpieczenie na życie
  • elastyczny czas pracy
  • zniżki na firmowe produkty i usługi

Kierownik Działu Zarządzania Ryzykiem Finansowym, Komitetu Obrony Robotników 43, Włochy, Warszawa