Ta oferta pracy jest nieaktualna od 6 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Kierownik Działu Zgodności (Compliance)

  • Warszawa, mazowieckie
  • Kierownik
  • 18.03.2019

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top
    Kogo szukamy?
    Miejsce pracy: Warszawa
    Twórz z nami finanse przyszłościPracuj w kreatywnym środowiskuDołącz do młodego i ambitnego zespołuSpróbuj swoich sił w dynamicznie rozwijającej się firmie faktoringowej
    Dołącz do Idea Money!

    Kluczowe zadania:

    • Sprawowanie funkcji doradczej i informacyjnej z zakresu Compliance.
    • Nadzór nad projektowaniem/zmianami regulacji (procedur, regulaminów, zarządzeń).
    • Koordynowanie projektami obejmującymi kilka/wszystkie jednostki w Spółce (w tym tworzenie regulacji ogólnospółkowych).
    • Ocena materiałów marketingowych.
    • Współpraca z organami zewnętrznymi, w tym regulatorami, instytucjami wyznaczającymi standardy i ekspertami zewnętrznymi w zakresie zapewnienia zgodności działalności Spółki z przepisami prawa oraz standardami postępowania dotyczącymi prowadzonej przez Spółkę działalności.
    • Współpraca z wyodrębnionymi jednostkami Spółki w zakresie procesu obsługi reklamacji (udział w Komisji Reklamacyjnej, opiniowanie odpowiedzi do Rzecznika Finansowego, kontrola wewnętrzna).
    • Przeprowadzenie testów zgodności oraz kontroli wewnętrznych.
    • Nadzór nad monitoringiem realizacji rekomendacji poaudytowych.
    • Nadzór nad prowadzeniem rejestrów Compliance: konfliktów interesów i rejestru prezentów/korzyści, braków regulacyjnych, rekomendacji.
    • Nadzór nad przeprowadzaniem monitoringu prawnego oraz reaserchami prawnymi.
    • Prowadzenie szkoleń w kwestiach związanych z zarządzaniem ryzykiem, braku zgodności oraz w zakresie norm i wartości etycznych.
    • Przygotowywanie opinii prawnych.
    • Opiniowanie oraz projektowanie umów.

    Oczekiwania:

    • Wykształcenie wyższe prawnicze, preferowane uprawnienia zawodowe radcy prawnego.
    • 2 lata doświadczenia w obszarze Compliance w sektorze finansowym.
    • Co najmniej 1 rok doświadczenia w zarządzaniu zespołem oraz realizacji projektów.
    • Co najmniej dobra znajomość języka angielskiego.
    • Umiejętność analitycznego myślenia, kreatywność, nastawienie pro biznesowe, otwartość na dynamiczne zmiany.
    • Samodzielność, inicjatywa, dobra organizacja pracy i umiejętność pracy pod presją czasu.
    • Umiejętność przewidywania sytuacji problemowych i wyszukiwania potencjalnych rozwiązań.
    • Poparta praktyką znajomość prawa cywilnego, znajomością technik legislacyjnych.
    • Umiejętność konstruowania i opiniowania umów funkcjonujących w obrocie gospodarczym.
    • Zaangażowanie w wykonywane zadania.

    Oferujemy:

    • Stabilną umowę o pracę ze stosownym wynagrodzeniem zasadniczym.
    • Dodatkowo system premiowy powiązany z Twoimi osobistymi wynikami pracy.
    • Dużą swobodę działania i możliwość wykazania się.
    • Pracę w nowoczesnym biurze w atrakcyjnej lokalizacji - centrum Warszawy – blisko metra Rondo Daszyńskiego.
    • Możliwość skorzystania z budżetu Departamentu na szkolenia i rozwój pracowniczy.
    • Zgrany i sympatyczny zespół, który czeka na Ciebie.
    • Bogaty pakiet socjalny (m.in. prywatna opieka medyczna, karta sportowa, pyszne i zdrowe owoce w pracy, dofinansowanie do nauki języka angielskiego w miejscu pracy).
    kreska
    kreska

    Idea Money - już 7 lat na rynku!

    Jesteśmy na rynku od 2012 r. Zmieniamy oblicze polskiej gospodarki.
    Wspieramy przedsiębiorców, oferując innowacyjne rozwiązania dla biznesu.

    kreska