Oferta pracy

Kierownik Sekcji Finansów

Veolia Energia Warszawa

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • ogłoszenie wygasło 4 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • praca stacjonarna
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Współpraca z Centrum Usług Wspólnych (CUW)

  • nadzór nad prowadzeniem ksiąg rachunkowych Spółki oraz sprawozdawczością finansową

  • nadzór nad ewidencją operacji gospodarczych, rozrachunków, kosztów i przychodów oraz innych aktywów i pasywów, w tym nadzór nad ewidencją i rozliczeniem kosztów

  • koordynacja procesu zamknięcia miesiąca, w tym opracowywanie harmonogramów

  • nadzór nad realizacją usług świadczonych przez CUW w liniach serwisowych finanse i podatki

  • Kontrola finansowa oraz nadzór nad dysponowaniem środkami pieniężnymi i sporządzaniem prognoz przepływów pieniężnych, współpraca z instytucjami finansowymi

  • Udział w audytach wewnętrznych i zewnętrznych, kontrolach skarbowych, współpraca z instytucjami zewnętrznymi

  • Monitorowanie ryzyk ubezpieczeniowych oraz koordynacja likwidacji szkód majątkowych i odpowiedzialności cywilnej, współpraca z instytucjami ubezpieczeniowymi

  • Uczestnictwo w projektach, w tym grupowych, mających na celu wspomaganie procesów księgowych i podatkowych oraz zgłaszanie usprawnień w tym zakresie

  • Inicjowanie, weryfikacja i aktualizacja zmian procedur i instrukcji procesów z obszaru finansowego

  • Kierowanie i nadzorowanie pracą zespołu pracowników sekcji obszaru rachunkowość.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe – preferowane kierunki ekonomiczne

  • 5-letnie doświadczenie na stanowisku głównego księgowego lub podobnym, w tym 3 lata na stanowisku kierowniczym

  • Bardzo dobra znajomość rachunkowości finansowej (MSSF, UoR)

  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa podatkowego

  • Znajomość systemów ERP

  • Znajomość Kodeksu Cywilnego i prawa handlowego

  • Znajomość zasad kontroli wewnętrznej

  • Umiejętność proaktywnej analizy procesów w celu uzyskania nowych rozwiązań i ulepszeń istniejących

  • Samodzielność, sumienność, umiejętność pracy w zespole oraz pod presją czasu, poczucie humoru J

  • Pozytywne nastawienia do zadań i ludzi „można to zrobić”

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w stabilnej firmie z branży energetycznej

  • Cykliczne spotkania z Zarządem Spółki

  • Możliwość rozwoju zawodowego poprzez szkolenia i programy grupowe ( z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi np. VR)

  • Pracowniczy Program Emerytalny (w pełni opłacany przez Pracodawcę)

  • Dodatkowy dzień wolny ( 14 sierpnia Dzień Veolii)

  • Pakiet benefitów: ubezpieczenie NNW oraz opieka medyczna, dofinansowanie do karty Multisport, dofinansowanie do wypoczynku i inne.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne