Oferta pracy

Kierownik w Biurze Rachunkowości i Podatków

Polskie Linie Lotnicze LOT

Komitetu Obrony Robotników 43

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Koordynacja procesu zamykania miesiąca i roku;

  • Analiza bilansu i rachunku zysków i strat pod kątem poprawności ujęcia zdarzeń gospodarczych w księgach;

  • Analiza umów leasingowych pod kątem ich ewidencji w księgach rachunkowych;

  • Sporządzanie jednostkowego sprawozdania finansowego Spółki;

  • Kalkulacja i księgowanie podatku odroczonego;

  • Kalkulacja cashflow;

  • Koordynacja sporządzania sprawozdań m.in. do NBP, GUS,

  • Przygotowywanie schematów księgowych dla nowych i niestandardowych transakcji;

  • Nadzór nad zadaniami wykonywanymi przez podległych pracowników;

  • Identyfikacja i wprowadzanie usprawnień w pracy podległych pracowników;

  • Analiza rozrachunków, uzgadnianie kont i weryfikacja zapisów księgowych;

  • Współpraca w zakresie aktualizacji polityki rachunkowości;

  • Współpraca z biegłym rewidentem.

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe (finanse, rachunkowość);

  • Minimum 5 lat doświadczenia w pracy w obszarze księgowości najchętniej w dużej organizacji;

  • Doświadczenie w zarządzaniu zespołem;

  • Znajomość polskiej ustawy o rachunkowości, Krajowych Standardów Rachunkowości i Międzynarodowych Standardów Rachunkowości;

  • Bardzo dobra znajomość pakietu MS Excel;

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego;

  • Odpowiedzialność, dokładność, systematyczność, zaangażowanie, otwartość na zmiany.

Mile widziane

  • Posiadanie kwalifikacji ACCA lub w trakcie ich zdobywania;

  • Znajomość zagadnień z zakresu rachunkowości instrumentów finansowych;

  • Znajomość systemu SAP.

To oferujemy

  • bogaty pakiet świadczeń socjalnych, w tym bilety lotnicze w ramach siatki połączeń LOT-u,

  • bardzo przyjazne środowisko nakierowane na współpracę

  • pełną wyzwań pracę w firmie będącej członkiem dużej grupy kapitałowej

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • spotkania integracyjne