Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Kierownik w Departamencie Księgowości Funduszy

OPERA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.

Marszałkowska 12

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • Kalkulacja oraz weryfikacja wartości aktywów netto funduszy inwestycyjnych otwartych i zamkniętych.

  • Prowadzenie księgowości i sprawozdawczości funduszy inwestycyjnych oraz weryfikacja ze zgodnością z przepisami prawa.

  • Sporządzanie oraz weryfikacja sprawozdań finansowych funduszy oraz innych raportów wymaganych przepisami prawa.

  • Weryfikacja wyceny instrumentów portfelowych w wartości godziwej.

  • Nadzór nad kontrolą limitów inwestycyjnych i kosztowych funduszy.

  • Bieżąca współpraca z bankami, domami maklerskimi, agentem transferowym.

  • Prowadzenie ewidencji uczestników funduszy inwestycyjnych zamkniętych.

  • Optymalizacja systemu oraz uczestniczenie w projektach dostosowawczych.

Nasze wymagania

  • Ukończone studia wyższe, preferowane kierunki: finanse, rachunkowość, matematyka, prawo.

  • Co najmniej 2 lata doświadczenia w kierowaniu zespołem.

  • Minimum 4-letnie doświadczenie w obowiązkach z zakresu księgowości funduszy inwestycyjnych będzie dodatkowym atutem.

  • Znajomość przepisów prawa w tym m.in. Ustawy o Funduszach Inwestycyjnych, Rachunkowości i Rozporządzeń dot. Funduszy Inwestycyjnych.

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.

  • Dokładność, sumienność i efektywna organizacja zadań oraz dobre zarządzanie czasem pracy.

  • Dobra umiejętność obsługi komputera, zaawansowana znajomość pakietu MS Office w tym Excel (poziom ekspercki będzie dodatkowym atutem).

  • Znajomość aplikacji księgowych i raportowych AVS/ORLANDO/EFR/ESPI będzie dodatkowym atutem.

To oferujemy

  • Umowę o pracę.

  • Wynagrodzenie dostosowane do prezentowanych umiejętności.

  • Atrakcyjny pakiet dodatkowych benefitów (prywatna opieka medyczna, karta sportowa).

  • Możliwość rozwoju zawodowego.

  • Przyjazne środowisko pracy.

  • Możliwość pracy zdalnej.

O nas

Grupa Kapitałowa OPERA to pierwsza, największa oraz w 100% polska grupa finansowa. OPERA to także najbardziej innowacyjny podmiot na krajowym rynku finansowym oraz zdecydowany lider w zakresie inwestycji alternatywnych. Wykorzystując doświadczenie oraz prężność i swobodę działania niezależnej grupy dostarczamy unikalne, innowacyjne produkty dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych Klientów. Uważamy, że w naszej działalności najistotniejsze są wartościowe pomysły oraz odwaga i niezależność, konieczne do ich realizacji.