Oferta pracy

Kierownik w Dziale Operacyjnym Zakładowej Straży Pożarnej

ANWIL S.A.

  • Toruńska 222, Włocławek
    Włocławek, kujawsko-pomorskie
  • ogłoszenie wygasło 4 miesiące temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator
  • rekrutacja zdalna

ANWIL S.A.

Toruńska 222

Włocławek

Twój zakres obowiązków

  • Odpowiedzialność za poprawne działanie Zakładowej Straży Pożarnej w przypadku wystąpienia pożaru lub innego miejscowego zagrożenia

  • Podejmowanie działań prewencyjnych poprzez wykonywanie kontroli operacyjnej zabezpieczenia zakładu oraz bieżące kontrole przestrzegania przepisów przeciwpożarowych

  • Uczestnictwo i kierowanie działaniami ratowniczo-gaśniczymi na terenie obiektów Spółki

  • Nadzór nad utrzymaniem w pełnej gotowości sił i środków ZSP do prowadzenia działań ratowniczo gaśniczych

  • Opracowanie planów szkoleń i ćwiczeń w celu zapewnienia właściwej gotowości służb ratowniczych ANWIL S.A.

  • Przygotowanie wewnętrznego planu operacyjno-ratowniczego oraz jego aktualizacja

  • Uczestnictwo w opracowaniu raportu o bezpieczeństwie dla instalacji ANWIL S.A.

  • Opracowanie raportów bezpieczeństwa pożarowego i chemicznego

  • Współodpowiedzialność za zapewnienie właściwego poziomu bezpieczeństwa pożarowego obiektów produkcyjnych

  • Zapewnienie typizacji sprzętu interwencyjnego, środków gaśniczych i wyposażenia jednostki oraz podręcznego sprzętu gaśniczego i ratowniczego będącego na wyposażeniu służb ratowniczych ANWIL S.A.

  • Wdrażanie nowych standardów, wytycznych techniki w zakresie prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, wykonywania prac szczególnie niebezpiecznych i wysoce specjalistycznych

  • Uczestnictwo przy ustalaniu okoliczności powstawania i rozprzestrzeniania się pożarów, awarii chemicznych oraz innych miejscowych zagrożeń, które miały miejsce na terenie ANWIL S.A

  • Odpowiedzialność za rozwój i efektywne wykorzystanie sił i środków ZSP oraz systemów przeciwpożarowych na instalacjach produkcyjnych.

  • Opiniowanie założeń do ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych na terenie ANWIL S.A.

  • Pełnienie funkcji Specjalisty w Systemie Pomocy w Transporcie Materiałów Niebezpiecznych SPOT

  • Samodzielnie wykonywanie czynności kontrolno-rozpoznawczych z zakresu ochrony przeciwpożarowej

  • Przeprowadzanie kontroli operacyjnego zabezpieczenia zakładu

  • Udział w odbiorach technologicznych po zakończonych inwestycjach lub remontach w zakresie kontroli i oceny technicznej instalacji i urządzeń gaśniczych, zaopatrzenia wodnego, dojazdów pożarowych, łączności alarmowej i sygnalizacji pożarowej

  • Udział w projektach inwestycyjnych: rozwojowych, strategicznych i innych

  • Okresowe prowadzenie szkoleń pracowników ZSP w zakresie obsługi sprzęty technicznego, będących na wyposażeniu Zakładowej Straży Pożarnej i taktyki działań ratowniczo- gaśniczych

  • Wykonywanie innych czynności wynikających z potrzeb Zakładowej Straży Pożarnej

Nasze wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunkach: pożarnictwo, inżynieria bezpieczeństwa pożarowego

  • Minimum 5 letnie doświadczenie zawodowe w jednostkach ochrony przeciwpożarowej

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie podstawowym (A2), znajomość języka technicznego będzie dodatkowym atutem

  • Znajomość zagrożeń występujących na terenie ANWIL S.A.

  • Biegła znajomość przepisów ochrony przeciwpożarowej

  • Praktyczna znajomość pakietu MS Office

  • Prawo jazdy kat. B, pożądane uprawnienia do kierowania pojazdami uprzywilejowanymi

  • Umiejętności przywódcze i zarządzanie pracą zespołu

  • Planowanie i organizacja pracy

  • Umiejętność wprowadzania nowych trendów w zakresie ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa chemicznego

  • Profesjonalizm i innowacyjność

To oferujemy

  • Atrakcyjne wynagrodzenie i stabilne zatrudnienie

  • Pracę w nowoczesnym i międzynarodowym koncernie

  • Możliwość pracy z ekspertami z różnych dziedzin

  • Wyzwania zawodowe na światowym poziomie

  • Uczestnictwo w dużych, nowatorskich projektach

  • Dostęp do nowoczesnych narzędzi i metod pracy

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • program emerytalny

  • preferencyjne pożyczki

  • dodatkowe świadczenia socjalne

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie wypoczynku

  • inicjatywy dobroczynne

  • system premiowy

ANWIL S.A.

ANWIL S.A. należy do Grupy ORLEN, największego koncernu multienergetycznego w Europie Środkowo-Wschodniej. Jesteśmy jednym z czołowych europejskich producentów nawozów azotowych i jedynym wytwórcą suspensyjnego polichlorku winylu w Polsce. Eksportujemy swoje produkty do blisko 30 krajów na całym świecie.

Przewiń do profilu firmy

Dodatkowo otrzymasz:

  • Mobilność wewnątrz Grupy ORLEN i możliwości rozwoju w zagranicznych spółkach

  • Mentoring pracowniczy wspierający Twój rozwój zawodowy

  • Programy well-beingowe wspierające dobrostan

  • Program wspierający rodzinę

  • Dostęp do platformy kafeteryjnej