Kierownik Wydziału Konsolidacji i Standaryzacji Procesów Finansowych

VEOLIA CUWO firmie

  • Energetyczna 3, Poznań
    Poznań, wielkopolskie
  • Ogłoszenie wygasło 2 miesiące temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • kierownik / koordynator

VEOLIA CUW

Energetyczna 3

Poznań

Twój zakres obowiązków

  • Koordynacja i nadzór nad przeprowadzeniem miesięcznej konsolidacji grupowej pakietów jednostkowych (Vector) spółek Grupy ;

  • Nadzór nad sporządzeniem skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Veolia Energia Polska S.A. wg ustawy o rachunkowości;

  • Koordynacja i nadzór nad przygotowaniem raportów grupowych na potrzeby Holdingu;

  • Koordynacja obsługi klucza księgowego dla Spółek Grupy poprzez rekomendowanie i standaryzowanie rozwiązań księgowych w spółkach i przygotowanie polityk rachunkowości dla Spółek;

  • Nadzór nad administracją portalem księgowo-podatkowym i monitorowanie zmian w przepisach i analizę ich wpływu na sytuację finansową Grupy;

  • Zapewnienie stosowanie wytycznych Grupy w zakresie raportowania grupowego;

  • Nadzór nad organizacją i przebieg testów kontroli wewnętrznej poprzez zapewnienie należytej jakości testów;

  • Nadzór nad realizacją usług z zakresu administracyjnej obsługi baz danych Klientów i Dostawców;

  • Organizacja procesu uzgadniania harmonogramów zamknięcia ksiąg rachunkowych.

  • Zarządzanie zespołem rozproszonym ( Poznań, Łódź)

Nasze wymagania

  • Bardzo dobra znajomość zasad rachunkowości oraz konsolidacji sprawozdań finansowych (Ustawa o Rachunkowości, MSSF)

  • Bardzo dobra znajomość obsługi systemu typu ERP lub podobnych wykorzystywanych w ewidencji księgowej

  • Znajomość procedur wewnętrznych

  • Znajomość zasad kontroli wewnętrznej

  • Komunikatywność, otwartość na zmiany

  • Umiejętność pracy pod presją czasu

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym

  • Bardzo dobra znajomość narzędzi Google (arkusze Google, dokumenty Google, prezentacji Google, poczta Google);

  • Doświadczenie na stanowisku kierowniczym

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę

  • Przyjazną atmosferę pracy

  • Możliwość elastycznego czasu pracy

  • Szkolenia podwyższające kwalifikacje i zapewniające ciągły rozwój zawodowy;

  • Pakiet świadczeń pracowniczych w tym NNW, opiekę medyczną oraz dofinansowanie do karty Multisport

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • spotkania integracyjne

  • opieka stomatologiczna

  • program emerytalny

  • fundusz oszczędnościowo-inwestycyjny

  • firmowa biblioteka

  • dofinansowanie wypoczynku

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne