Ta oferta pracy jest nieaktualna od 188 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Kierownik Zespołu Bezpieczeństwa Systemowego

  • Warszawa, mazowieckie pokaż mapę
  • Kierownik
  • 2018-03-19

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    top

    Nie jesteśmy typową instytucją państwową. Działamy skutecznie, jak najlepsze firmy komercyjne. Naszym celem jest tworzenie Państwa przyjaznego ludziom w oparciu o nowe technologie. Nasz zespół to programiści z doświadczeniem i sukcesami w firmach prywatnych.
    Nasze rozwiązania zmienią na lepsze usługi pełnione przez Państwo na rzecz każdego Polaka.

    Miejsce pracy: Warszawa
    PBKW/ZBO/KZBS/032018

    Opis stanowiska:

    Wraz z dynamicznym rozwojem Centralnego Ośrodka Informatyki oraz chęcią zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa dla budowanych i utrzymywanych rozwiązań, zarządzanego w sposób uporządkowany i spójny, COI poszukuje Kierownika Zespołu Bezpieczeństwa Systemowego.

    Osoba zajmująca to stanowisko będzie odpowiedzialna za zarządzanie zespołem wdrażającym i utrzymującym system zarządzania bezpieczeństwem informacji oraz wszelką inną działalność związaną ze standardami i formalnym zarządzaniem bezpieczeństwem w Centralnym Ośrodku Informatyki.

    Zakres obowiązków:

    • Zarządzanie zespołem i realizacja zadań wyspecyfikowanych poniżej
    • Dbałość o system bezpieczeństwa w COI, w tym opracowywanie i przeglądy SZBI, polityki bezpieczeństwa i innych przepisów wewnętrznych, budowanie i utrzymywanie systemu bezpieczeństwa informacji - w oparciu o normy ISO 27001 oraz Krajowe Ramy Interoperacyjności
    • Analiza przepisów prawa oraz regulacji krajowych i unijnych w zakresie bezpieczeństwa oraz ich wpływie na architekturę systemów informatycznych COI oraz utrzymywanych systemów
    • Definiowanie i wdrażanie standardów bezpieczeństwa w zakresie proceduralnym oraz technologicznym (w zakresie wypracowywanym przez zespół bezpieczeństwa informatycznego);
    • Zwiększanie świadomości pracowników COI w zakresie bezpieczeństwa
    • Zarządzanie procesem kontroli bezpieczeństwa (kontrole i audyty), realizowanych zasobami wewnętrznymi i zewnętrznymi
    • Współpraca z organami ścigania w zakresie obsługi incydentów bezpieczeństwa
    • Zapewnienie przestrzegania przepisów o ochronie informacji niejawnych zgodnie z Ustawą o ochronie informacji niejawnych
    • Zapewnienie przestrzegania przepisów dotyczących danych osobowych i wsparcie Administratora Bezpieczeństwa Informacji w tym zakresie
    • Opiniowanie umów zawieranych przez COI w zakresie bezpieczeństwa informacji, w szczególności w zakresie umów dot. zachowania poufności oraz powierzenia przetwarzania danych osobowych
    • Zapewnienie wsparcia dla COI oraz Ministerstwa Cyfryzacji w zakresie posiadanych kompetencji, w tym wsparcia eksperckiego oraz udziału w pracach projektowych

    Poszukiwane kompetencje:

    • Min. 2 lata pracy na podobnym stanowisku
    • Praktyczne kompetencje w zakresie zaplanowania i przeprowadzenia wdrożenia norm ISO 27001 w organizacji IT
    • Praktyczna umiejętność prowadzenia projektów
    • Znajomość podstaw prawnych dotyczących bezpieczeństwa
    • Znajomość systemu ochrony informacji niejawnych Twoim dodatkowym atutem będzie:
    • Certyfikat audytora wiodącego wg ISO 27001
    • Doświadczenie w opracowywanie dokumentacji i prowadzenia obiegu informacji zgodnie z ustawą o ochronie informacji niejawnych
    • Kompetencje w zakresie bezpieczeństwa informatycznego
    • Znajomość procesu wytwórczego SDLC
    • Znajomość procesów i dobrych praktyk w zakresie utrzymania systemów

    Oferujemy:

    • Zatrudnienie na  podstawie umowy o pracę;
    • Elastyczny czas pracy 7-17;
    • Udział w zróżnicowanych technicznie projektach;
    • Dostęp do najnowszych technologii;
    • Pracę nad aplikacjami, usługami i produktami, które mają wpływ na miliony użytkowników;
    • Nowoczesne biuro, dobry sprzęt i rynkowe wynagrodzenie;
    • Otwarty zespół ludzi nastawionych na rozwój;
    • Możliwość podnoszenia swoich kwalifikacji dzięki samodzielnie proponowanym szkoleniom;
    • Pakiet benefitów: m.in. prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, wczasy pod gruszą.

    Centralny Ośrodek Informatyki
    Trinity Park II, ul. Suwak 3
    02-676 Warszawa
    tel.: 22 250 28 83, 250 29 98
    fax.: 22 250 29 87
    e-mail: [email protected]
    www.coi.gov.pl

    Informujemy, że skontaktujemy się tylko z wybranymi Kandydatami.