Kierownik Zespołu Należności (księgowość przychodów i windykacja należności)

Benefit Systems S.A.O firmie

Benefit Systems S.A.

plac Europejski 2

Warszawa

Benefit Systems – twórca programu MultiSport

WySTARTuj z Nami w Warszawie

Na początek kilka pytań. Czy...

  • Posiadasz min. 3 lat doświadczenia na podobnym stanowisku oraz min. 7 lat doświadczenia w obszarze księgowości?
  • Potrafisz zarządzać zespołem i masz umiejętność delegowania zadań oraz rozwoju pracowników
  • Bardzo dobrze znasz pakietu MS Office oraz doskonale radzisz sobie w pracy z systemami operacyjnymi oraz systemami ERP, a Twoim atutem jest znajomość Microsoft Dynamics?
  • Posiadasz praktyczną znajomość procesów księgowych oraz standardów rachunkowości, a w szczególności UoR oraz MSSF?
  • Masz wykształcenie wyższe ekonomiczne?
  • Wiesz jak zarządzać procesami windykacyjnymi B2B oraz B2C oraz posiadasz doświadczenie we współpracy z firmami windykacyjnymi?
  • Samodzielność i inicjatywa w działaniu oraz wysoka komunikatywność, zaangażowanie i elastyczność to Twoje mocne strony?
  • Kierujesz się zasadami fair play i win – win, a gra zespołowa to dla Ciebie czysta przyjemność?

Odpowiedziałeś/Odpowiedziałaś twierdząco na większość z nich?

START, czyli Twoje codzienne zadania:

  • Zarządzanie zespołami księgowości przychodów i windykacji B2B i B2C, w tym zapewnienie realizacji zadań operacyjnych realizowanych przez zespoły
  • Przeprowadzanie analiz i raportowanie w zakresie należności i przychodów
    oraz monitorowanie należności handlowych
  • Zapewnienie prawidłowej alokacji przychodów do odpowiednich okresów sprawozdawczo-księgowych oraz wsparcie merytoryczne w tym zakresie
  • Koordynowanie procesu kalkulacji rezerw na należności B2B i B2C
  • Nadzorowanie procesu windykacji, włącznie ze współpracą z kancelariami windykacyjnymi oraz wdrażanie i monitoring odpowiednich procedur w tym zakresie
  • Zapewnienie kompletności i rzetelności ksiąg rachunkowych w obszarze przychodów i należności
  • Nadzorowanie procesu zamknięcia miesiąca
  • Tworzenie procedur oraz zapewnienie doradztwa księgowego w podległym obszarze
  • Wdrażanie projektów i zmian związanych ze stałym rozwojem biznesu
  • Wprowadzanie i nadzorowanie optymalizacji i usprawnień narzędzi oraz procesów
  • Współpraca z audytem zewnętrznym
  • Motywowanie, współpraca i dbanie o rozwój pracowników

Wydajesz się być idealnym zawodnikiem :) a więc….

META:

  • Czekamy na Ciebie z umową o pracę z wynagrodzeniem zasadniczym oraz systemem premiowym
  • Pracujemy w biurze w Wola Retro przy ul. Skierniewickiej, blisko stacji metra Płocka i korzystamy również z pracy zdalnej
  • Jesteśmy różni i lubimy wstawać o rożnych porach - pracę zaczynamy między 8:00 a 9:00
    i cenimy sobie work-life balance
  • Poziom energii uzupełniamy aromatyczną kawą i herbatą, a na większy głód mamy
    30 minutowe przerwy, które wliczamy do czasu pracy - korzystamy wtedy z karty BenefitLunch
  • Możesz skorzystać z platformy interaktywnej do nauki języka angielskiego
  • Otrzymasz dodatkowe dni urlopu adekwatne do stażu pracy Benefit Systems
  • Mamy dla Ciebie kartę MultiSport oraz możliwość zakupu karty dla Twoich najbliższych
  • Możesz dołączyć do grupowego ubezpieczenia oraz skorzystać z prywatnej opieki medycznej
  • Otrzymasz dostęp do programu kafeteryjnego MyBenefit oraz dostęp do tańszych biletów do kina i teatru
  • Na wsparcie całego zespołu możesz liczyć nie tylko w okresie wdrożenia
  • W BS Twój weekend będzie dłuższy – w piątki pracujemy krócej

Jeśli jesteś długodystansowcem, czas na finisz – zaaplikuj :)

Ogłoszenie archiwalne