Kierownik Zespołu PMO - Departament Zarządzania Zmianami i Procesami

Bank Gospodarstwa KrajowegoO firmie

Rekrutacja zdalna

Bank Gospodarstwa Krajowego

al. Jerozolimskie 7

Warszawa

BGK to państwowy bank rozwoju - centrum kompetencyjne w finansowaniu projektów infrastrukturalnych, eksportu, spółek komunalnych i samorządów. Dzięki naszej unikalnej roli we wspieraniu wzrostu ekonomicznego Polski, oferujemy możliwość rozwoju zawodowego w jedynej takiej organizacji w Polsce, pobudzającej przedsiębiorczość i podnoszącej jakość życia Polaków. Zapewniamy stabilne zatrudnienie w  rozwijającym się i nowoczesnym banku z tradycjami, a także atrakcyjny pakiet szkoleń oraz świadczeń socjalnych.

Odpowiedzialność i zadania:

  • Udział we wdrażaniu i operacyjne zarządzanie unikatowym na polskim rynku PMO projektowo-procesowym
  • Modelowanie strategii działania w zakresie rozwoju standardów, metod i narzędzi zarządzania projektami, programami, optymalizacjami procesowymi i portfelem projektów BGK
  • Opracowywanie Planu Portfela Zmian zawierającego mapę drogową projektów wraz z budżetem oraz listę optymalizacji procesowych
  • Monitorowanie i nadzorowanie realizacji Portfela Projektów, w tym ocena statusu realizacji projektów i optymalizacji procesowych w zakresie terminowości, budżetu, zakresu/produktów oraz zgodności z obowiązującymi standardami
  • Zapewnienie obsługi Komitetu Zmian Banku nadzorującego zarządzanie Portfelem Projektów i podejmującego decyzje odnośnie uruchamiania, zmian i zamykania projektów w banku.
  • Opiniowanie dokumentacji projektowej i pełnienie roli pomocniczo-doradczej w zakresie całego Portfela Projektów dla Zarządu i Komitetu Zmian Banku, a także dla Sponsorów i Komitetów Sterujących.
  • Prowadzenie analiz oraz opracowywanie rekomendacji w zakresie Portfela Projektów oraz optymalizacji procesowych
  • Nadzór nad korzyściami (business case) wynikającymi z wdrażanych projektów oraz KPI dla realizowanych optymalizacji procesowych
  • Konsolidacja informacji zarządczej o stanie projektów i procesów wraz z raportowaniem na poziom kadry managerskiej
  • Bieżąca współpraca z Kierownikami Projektów w zakresie realizowanych projektów oraz Opiekunami Procesów w zakresie optymalizacji procesowych
  • Propagowanie kultury zarządzania projektowego i procesowego w banku poprzez szeroko pojętą komunikację, szkolenia oraz zapewnienie wiedzy metodycznej

Oczekiwania:

  • 5 lat doświadczenia w sektorze finansowym lub consultingu na podobnym stanowisku
  • Praktyczna znajomość metodyki zarządzania portfelem projektów i projektami oraz usprawniania procesów biznesowych
  • Wykształcenie wyższe magisterskie (preferowany kierunek: ekonomia/finanse, bankowość, zarządzanie, informatyka)
  • Mile widziane potwierdzenie wiedzy z zakresu zarządzania projektami dyplomem studiów
  • Wysokie umiejętności komunikacji i prezentacji
  • Umiejętność myślenia w dużej skali przez pryzmat celów strategicznych
  • Wysokie zdolności interpersonalne i umiejętność moderowania rozproszonych oczekiwań interesariuszy
  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego
  • Pasja, zaangażowanie i umiejętność współpracy w grupie

U nas możesz liczyć na:

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę
  • Ubezpieczenie na życie
  • Pracowniczy Program Emerytalny oraz Świadczenie z ZFŚS
  • Atrakcyjny system wynagradzania i premiowy
  • Opieka medyczna Lux Med
  • Karta MultiSport
  • Elastyczne godziny pracy i praca zdalna
  • Doskonała lokalizacja biura (centrum)
  • Płatny Program Poleceń Pracowników
  • Sekcje sportowe np. piłka nożna, biegi, narciarstwo, rowery, żeglarstwo, taniec
  • Program wolontariatu pracowniczego z godzinami wolnymi na jego realizację
  • Owocowe dni

Prosimy o przesyłanie CV w języku polskim za pomocą przycisku Aplikuj

  • Oferta powinna zawierać zgodę na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji
  • Zastrzegamy możliwość kontaktu tylko z wybranymi kandydatami

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy