Oferta pracy

Kierownik ds. systemów sieci i chmury

NASKO firmie

  • ul. Stawki 40, Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Pełny etat
  • Kierownik / Koordynator

Nasz zespół w NASK:

Jesteśmy siedmioosobowym zespołem specjalistów z zakresu rozwiązań BSS, OSS i Infrastruktury obliczeniowej. Realizujemy projekty związane z budową Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE), których celem jest stworzenie zaplecza aplikacyjnego wspierającego pracę operatora telekomunikacyjnego wraz z zapewnieniem infrastruktury obliczeniowej.

Głównym celem projektu OSE jest przede wszystkim świadczenie usługi szerokopasmowego, bezpiecznego dostępu do Internetu dla szkół, jak również podnoszenie poziomu kompetencji cyfrowych, tworzenie i udostępnianie usług ułatwiających użytkownikom OSE dostęp do technologii cyfrowych.

Naszym zadaniem jest wykonywanie analizy potrzeb biznesowych oraz określanie na jej podstawie wymagań dla systemów OSS, BSS i Infrastruktury obliczeniowej, które następnie są/będą dostarczane i wdrażane przez zewnętrznych Wykonawców. W zakresie naszych obowiązków jest również nadzór nad ich wdrożeniem, a także wsparcie w procesie utrzymywania.

Kierownik ds. systemów sieci i chmuryNumer ref.: 49/1220

Zadania na stanowisku:

  • budowa strategii rozwoju systemów informatycznych w obszarach OSS, BSS oraz Infrastruktury obliczeniowej dla jednego z kluczowych projektów NASK,
  • stworzenie centrum kompetencyjnego w obszarach OSS, BSS oraz Infrastruktury obliczeniowej,
  • nadzór nad realizacją prac projektowych wykonywanych przez zespół, związanych z prowadzonymi zakupami, wdrożeniami, rozbudową oraz modernizacją systemów informatycznych,
  • kontrola budżetów inwestycyjnych i operacyjnych,
  • utrzymywanie i aktualizacja repozytorium dokumentów projektowych,
  • przygotowanie cyklicznych raportów, zestawień i prezentacji statusowych,
  • rozliczanie prac zespołu,
  • nadzór merytoryczny nad pracą firm wykonawczych,
  • współpraca z innymi jednostkami organizacyjnymi NASK oraz spółek zależnych, zaangażowanymi w proces przygotowania i realizacji projektów,
  • współpraca z dostawcami usług i sprzętu/oprogramowania.

Od Kandydatów oczekujemy:

  • co najmniej 3-letniego doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku w branży telekomunikacyjnej,
  • znajomości rynku telekomunikacyjnego,
  • znajomości obszarów OSS, BSS oraz Infrastruktury obliczeniowej w ujęciu ich zastosowania w działalności operatora telekomunikacyjnego,
  • znajomości metodyk projektowych Prince2 lub PMI,
  • dobrej znajomości języka angielskiego,
  • wykształcenia wyższego technicznego lub ekonomicznego,
  • umiejętności zarządzania zespołem,
  • umiejętności planowania pracy i nadawania priorytetów realizowanym zadaniom,
  • umiejętności prowadzenia negocjacji,
  • bardzo dobrych umiejętności komunikacyjnych i analitycznych,
  • dyspozycyjności,
  • wysokiej motywacji do pracy,
  • umiejętności obsługi: MS Office, MS Project,
  • prawo jazdy kat. B.

Mile widziana:

  • umiejętność redagowania umów, pism, wymagań technicznych.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy