Oferta pracy

Knowledge Center Senior Accountant

Kuehne + Nagel Sp. z o.o.

  • Wrocław

    Wrocław, dolnośląskie
  • ogłoszenie wygasło miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

Twój zakres obowiązków

  • Księgowanie dokumentów i uzgadnianie ksiąg pobocznych do księgi głównej,

  • Dbałość o poprawność wprowadzanych danych do systemu księgowego z uwzględnieniem różnych obszarów: księgi głównej, środków trwałych, rezerw, przepisów podatkowych,

  • Przygotowywanie dokumentacji dla kontroli przeprowadzanych w ramach Systemu Kontroli Wewnętrznych,

  • Bieżąca aktualizacja dokumentacji, w tym instrukcji pracy,

  • Przestrzeganie terminów zamknięcia modułów w systemie księgowym wg grupowego terminarza,

  • Aktywna komunikacja z zespołem konsolidacyjnym ws. raportowania i wyjaśniania ew. różnic.

Nasze wymagania

  • Minimum 4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,

  • Wykształcenie wyższe z obszaru finansów, ekonomii lub dziedzin pokrewnych,

  • Praktyczna znajomość procesów księgi głównej wymagana,

  • Doświadczenie w międzynarodowych spółkach jest mile widziane,

  • Doświadczenie w Shared Services będzie dodatkowym atutem,

  • Wymagane doświadczenie w migracji procesów księgowych ( w tym przygotowywanie dokumentacji),

  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego ( Business English jako dodatkowy atut),

  • Doświadczenie w migracjach jest mile widziane.

To oferujemy

Oferujemy Tobie perspektywę zatrudnienia w wiodącej firmie logistycznej z ponad stuletnią tradycją. Będziesz mieć okazję pracować w zespole specjalistów, co daje możliwość rozwoju posiadanych już umiejętności oraz zdobycia nowego, praktycznego doświadczenia. Miejscem pracy jest nasze biuro w Łodzi, Gdyni, Wrocławiu.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • ubezpieczenie na życie

  • zniżki na firmowe produkty i usługi

  • karty przedpłacone

  • dofinansowanie biletów do kina, teatru

  • dofinansowanie wypoczynku

  • wyprawka szkolna

  • program rekomendacji pracowników

  • inicjatywy dobroczynne

  • paczki z żywnością i chemią domową

  • dofinansowanie do studiów

W 1890 roku August Kuehne i Friedrich Nagel założyli firmę spedycyjną w Bremie (Niemcy). W ciągu ostatnich 130 lat Kuehne+Nagel przekształciło się z tradycyjnej firmy spedycyjnej w globalnego partnera logistycznego, który oferuje wysoce wyspecjalizowane rozwiązania dla wielu gałęzi przemysłu. Dziś nasza firma to społeczność łącząca ponad 80 tys. pracowników, którzy potrafią sprostać potrzebom Klientów na całym świecie. W Polsce pierwszą siedzibę otworzyliśmy w 1992 r. w Gądkach pod Poznaniem. Obecnie posiadamy 26 lokalizacji i zatrudniamy ponad 2300 pracowników. Jesteśmy partnerami największych międzynarodowych firm, m.in. z branży spożywczej, motoryzacyjnej i farmaceutycznej.

Przewiń do profilu firmy

OPIS STANOWISKA

Jako Starszy Specjalista ds. księgowości będziesz odpowiedzialny za zadania związane z obszarem księgowości. Twoje obowiązki będą dotyczyły m.in. raportowania do grupy, procesu zamknięcia miesiąca, księgowania dokumentów, przygotowywania raportów oraz współpracy ze spółkami w grupie.