Oferta pracy

Konsultant - Doradztwo dla Instytucji Finansowych

KPMG

  • ogłoszenie wygasło 16 dni temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular), starszy specjalista (Senior)
  • rekrutacja zdalna

KPMG

Inflancka 4a

Śródmieście

Warszawa

Twój zakres obowiązków

  • udział w projektach financial due diligence jak również rozwoju usług związanych z rozliczeniem transakcji nabycia

  • doradztwo oraz przygotowywanie analiz księgowych dotyczących m.in. ujęcia nietypowych transakcji / instrumentów finansowych

  • tworzenie lub modyfikację polityk rachunkowości dla klientów jak również ujawnień do sprawozdań finansowych

  • wsparcie w optymalizacji działania poszczególnych obszarów funkcji finansów

  • udział w tworzeniu koncepcji oraz wymagań funkcjonalnych dotyczących narzędzi stosowanych w obszarze sprawozdawczości

  • dbałość o terminowość i najwyższą jakość prowadzonych dla klientów projektów

  • utrzymywanie pozytywnych relacji biznesowych z klientami

Nasze wymagania

  • 1- 3 lata doświadczenia w audycie, firmie doradczej, doradztwie transakcyjnym lub księgowym, bądź w instytucjach finansowych w działach sprawozdawczości bądź controllingu

  • dobra znajomość pakietu MS Office

  • umiejętność analizy i syntezy danych (podstawowa znajomość SQL lub umiejętność budowania modeli finansowych będzie dodatkowym atutem)

  • dobra znajomość języka angielskiego

  • umiejętność komunikacji i pracy w zespole

  • zaangażowanie w wykonywane zadania

  • dodatkowym atutem będzie doświadczenie w badaniu sprawozdań finansowych instytucji finansowych lub rozpoczęta ścieżka w kierunku zdobywania uprawnień biegłego rewidenta, ACCA lub podobnych, którą Kandydat chce kontynuować

To oferujemy

  • pełną wyzwań pracę w wiodącej na rynku polskim oraz międzynarodowym firmie doradczej

  • szansę na zdobycie cennego doświadczenia zawodowego

  • możliwość samorealizacji oraz rozwoju osobistego poprzez udział w specjalistycznych szkoleniach

  • atrakcyjne wynagrodzenie oraz bogaty pakiet socjalny

  • przyjazną atmosferę pracy

  • możliwość pracy zdalnej

Czym zajmuje się zespół?

Zespół FS Accounting Advisory Services realizuje projekty w zakresie doradztwa dla instytucji z sektora finansowego w szeroko rozumianym obszarze transakcyjnym i finansowo-księgowym. Zapewnia klientom wsparcie m.in. w zakresie:

fuzji i przejęć :

• financial due diligence, vendor due diligence

• rozliczaniu transakcji nabycia innych instytucji oraz weryfikacji poprawności ich podziału, alokacji ceny nabycia

• wyceny portfeli kredytowych i innych instrumentów

• wyceny portfeli wierzytelności

polityk rachunkowości i metodyk wyceny aktywów:

• projektowanie polityk rachunkowości jak również ujawnień w sprawozdaniach finansowych

• tworzenie metodyk i modeli utraty wartości dla należności kredytowych

• przygotowywanie opinii księgowych jak również doradztwo w zakresie ujęcia księgowego i regulacyjnego transakcji (np. sekurytyzacji)

projektowania kluczowych procesów w instytucjach finansowych

• procesy raportowania finansowego w tym przygotowania sprawozdania finansowego jak również raportowania regulacyjnego

• doradztwo dla CFO w zakresie optymalizacji sposobu działania funkcji finansów

• projektowanie procesów w obszarach:

o monitoringu ekspozycji kredytowych

o udzielania finansowania w tym oceny zdolności kredytowej klientów

o procesów back office

Chętnie nawiążemy z Tobą współpracę, jeżeli:

  • chcesz zdobyć doświadczenie we współpracy z dużymi i małymi instytucjami finansowymi, w tym wiodącymi bankami w Polsce

  • chcesz brać aktywny udział w projektach doradczych (księgowych, biznesowych i transakcyjnych), w tym np. we wdrożeniach standardów rachunkowości, rozliczeniach nabycia, due diligence, połączeniach i podziałach instytucji, wsparciu w raportowaniu regulacyjnym, przeprowadzaniu testów na utratę wartości, przygotowaniu szkoleń merytorycznych, tworzeniu polityk rachunkowości

  • chcesz zdobyć wiedzę z zakresu wycen portfeli instrumentów finansowych

  • chcesz praktycznie wykorzystać język angielski

KPMG

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 roku świadczymy w Polsce kompleksowe usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego i prawnego oraz doradztwa transakcyjnego i biznesowego, w tym także IT, dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 236 000 pracowników w 145 krajach. W Polsce jest nas prawie 2000 osób, które pracują w biurach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu.

Przewiń do profilu firmy