Ta oferta pracy jest nieaktualna od 126 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Konsultant ds. Podatkowych - Zespół CIT

  • Poznań, wielkopolskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 2018-05-17

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    PwC to sieć ponad 180.000 tysięcy pracowników w 158 krajach skupionych na tym, by dostarczać usługi najwyższej jakości w obszarach audytu, doradztwa podatkowego, konsultingu i rozwoju technologii

    Inspirujemy, dzielimy się wiedzą i budujemy relacje. Wspieramy pracowników w ciągłym rozwoju i nauce, aby mogli kształtować otaczającą nas rzeczywistość biznesową. Nasza przewaga tkwi w tym, co ludzkie. Dołącz do PwC i zmieniaj z nami zasady gry.

    Aktualnie do naszego zespołu w Poznaniu szukamy osoby na stanowisko:

    Poznański zespół podatków bezpośrednich świadczy usługi w obszarze podatku dochodowego od osób prawnych.  Zespół realizuje projekty między innymi w następujących dziedzinach:

    • bieżące doradztwo podatkowe związane z prowadzoną działalnością gospodarczą;
    • planowanie podatkowe;
    • restrukturyzacje w grupach kapitałowych;
    • przeglądy podatkowe;
    • wsparcie zespołu audytowego w weryfikacji rozliczeń podatkowych badanych klientów;
    • reprezentacja przed organami podatkowymi oraz sądami administracyjnymi (kontrole podatkowe, postępowania wymiarowe oraz  pomoc w odzyskiwaniu nadpłaconych podatków);
    • transakcje fuzji i przejęć.

    Z uwagi na charakter zespołu (biuro regionalne) oraz realizację kompleksowych projektów, konsultanci mają także możliwość rozwoju w innych obszarach, takich jak podatek VAT, podatek od nieruchomości, podatek PIT oraz podatek od czynności cywilnoprawnych.

    Oferujemy

    • dostosowanie godzin pracy do indywidualnych potrzeb;
    • dobra, koleżeńska atmosfera pracy i kultura wzajemnego wsparcia;
    • możliwość kompleksowego rozwoju w obszarze podatków, a w aspekcie długoterminowym rozwijanie specjalizacji w określonej dziedzinie;
    • możliwość pracy i awansu w jednej z najlepszych i największych firm doradczych na świecie;
    • bezpośrednia współpraca z osobami z kilkunastoletnim doświadczeniem w obszarze doradztwa podatkowego;
    • atrakcyjne wynagrodzenie z pakietem dodatkowych świadczeń i bonusów.

    Rola

    Zakres obowiązków na stanowisku:

    • przygotowywanie raportów i opinii dla klienta, pism procesowych;
    • bieżący kontakt z klientami oraz innymi zespołami w ramach PwC, zaangażowanymi w obsługę klientów zespołu;
    • stały rozwój wiedzy prawno-podatkowej i umiejętności biznesowych;
    • obsługa kontroli podatkowych, postępowań podatkowych oraz spraw sądowo-administracyjnych.

    Profil kandydata

    Od Kandydatów oczekujemy:

    • wyższego wykształcenia;
    • min.1-1.5 roku doświadczenia w obszarze doradztwa podatkowego - w przypadku stanowiska Konsultanta;
    • min. 3  lat doświadczenia w obszarze doradztwa podatkowego - w przypadku stanowiska Starszego Konsultanta;
    • dobrej znajomości przepisów podatkowych ze szczególnym uwzględnieniem podatku dochodowego od osób prawnych;
    • bardzo dobrej znajomości języka angielskiego;
    • umiejętności identyfikowania problemów i poszukiwania praktycznych rozwiązań;
    • poprawnego, logicznego formułowania porad i pism w języku polskim i angielskim;
    • umiejętności pracy w grupie;
    • sprawnego zarządzania zadaniami w czasie;
    • uprawnienia doradcy podatkowego lub radcy prawnego będą dodatkowym atutem.

    Polityka prywatności