Oferta pracy

Konsultant ds. zrównoważonego rozwoju

Exact Systems Sp. z o.o.

  • Gliwice

    Gliwice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło 11 dni temu
  • umowa o pracę, kontrakt B2B
  • pełny etat
  • starszy specjalista (Senior)
  • praca zdalna, praca hybrydowa

Twój zakres obowiązków

  • Analiza i weryfikacja zebranych danych środowiskowych, przygotowywanie dokumentacji z zakresu zrównoważonego rozwoju, ochrony klimatu i środowiska,

  • Monitorowanie wpływu działalności firmy na środowisko, realizacji założonych strategii i celów środowiskowych w firmie oraz wskaźników środowiskowych, w tym m.in. obliczanie i weryfikowanie śladu węglowego,

  • Monitorowanie zmian przepisów/wytycznych dot. ochrony środowiska i klimatu, w tym analiza trendów rynkowych,

  • Koordynowanie wdrażania i realizowania celów dotyczących ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, w tym generowanie inicjatyw i akcji, sprzyjających popularyzacji rozwiązań proekologicznych,

  • Współpraca z innymi działami w zakresie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju (prowadzenie działań edukacyjnych dotyczących zrównoważonych, dobrych praktyk wśród pracowników),

  • Przygotowanie i przegląd dokumentacji oraz przeprowadzanie wewnętrznych audytów w celu przygotowania organizacji do zewnętrznych ocen (obejmuje wewnętrzne komórki organizacji oraz działalność partnerów, dostawców, podwykonawców itp.).

Nasze wymagania

  • Zainteresowanie tematyką zrównoważonego rozwoju, ochrony klimatu i odpowiedzialnego biznesu,

  • Wykształcenie wyższe (min. Licencjat) z obszaru: inżyniera środowiska, ochrona środowiska, nauki przyrodnicze oraz pokrewne,

  • Doświadczenie w realizacji projektów środowiskowych - min. 1 rok,

  • Znajomość przepisów prawa ochrony środowiska, obowiązujące w Polsce oraz w UE,

  • Znajomość systemów zarządzania środowiskiem tj. ISO 14001, EMAS,

  • Posługujesz się językiem angielskim na poziomie B2 (jesteśmy organizacją z filiami w 13 krajów, nasi dostawcy oraz podwykonawcy pracują w j. angielskim na co dzień),

  • Dużym atutem będzie znajomość zagadnień związanych ze śladem węglowym.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę lub B2B w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,

  • Atrakcyjne wynagrodzenie bazowe + system premiowy,

  • Możliwość pracy w systemie hybrydowym,

  • Udział w interesujących projektach (również na zakładach naszych Klientów),

  • Zdrową i inspirującą atmosferę pracy,

  • Niezbędne narzędzia pracy,

  • Szeroki wachlarz benefitów (Dofinansowanie do karty sportowej, ubezpieczenia grupowego PZU, wczasów pod gruszą, prywatnej opieki medycznej),

  • Udział w propagowaniu ekologicznego trybu życia,

  • Wspierający zespół, który podobnie jak Ty działa na rzecz środowiska.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • ubezpieczenie na życie

  • możliwość pracy zdalnej

  • spotkania integracyjne

  • program emerytalny

  • dofinansowanie wypoczynku

  • dofinansowanie wakacji dzieci

Poszukujemy nietuzinkowego doświadczonego lidera / liderki dla zaangażowanego i pełnego pasji zespołu rekrutacji odpowiedzialnego za ponad 1000 procesów rekrutacyjnych rocznie w Polsce / Niemczech / Holandii oraz Belgii. Jeżeli potrafisz dzielić się wiedzą i doświadczeniem a do tego Twoją pasją są ludzie jesteś naszym idealnym kandydatem.

Przewiń do profilu firmy