Logo Pracuj.pl

Konsultant/ka w dziale doradztwa podatkowego

TPA PolandO firmie

TPA Poland

Młyńska 12

Stare Miasto

Poznań

Sprawdź jak dojechać

Twój zakres obowiązków

  • Praca nad projektami w zespole doradztwa bieżącego
  • Samodzielny przegląd baz danych zawierających stanowiska organów podatkowych, orzecznictwo, komentarze eksperckie oraz analiza przepisów w zakresie CIT, VAT, PCC
  • Uczestnictwo w badaniach due diligence przy transakcjach przejęcia spółek i restrukturyzacjach
  • Analiza danych oraz dokumentów otrzymanych od klientów
  • Przygotowywanie korespondencji głównie z międzynarodowymi klientami
  • Opracowywanie projektów korespondencji z organami podatkowymi oraz pism procesowych

Nasze wymagania

  • Posiadasz minimum rok doświadczenia w obszarze Doradztwa Podatkowego (CIT, VAT)
  • Masz ukończone studia na kierunku finansowym, ekonomicznym lub prawniczym
  • Bardzo dobrze znasz i posługujesz się językiem angielskim min. poziom B2 (szczególnie w piśmie)
  • Chcesz rozwijać się w obszarze doradztwa podatkowego (CIT, VAT, PCC, WHT, ceny transferowe)

Mile widziane

  • Znajomość języka niemieckiego na poziomie min.B2

To oferujemy

  • STABILNOŚĆ I RENOMĘ. TPA w Polsce ma wysoką i stabilną pozycję wśród firm doradzających przedsiębiorstwom działającym w sektorze nieruchomości i budownictwa na polskim rynku. W 2022 kolejny raz znaleźliśmy się w rankingu 3 największych firm doradztwa podatkowego w publikacji Dziennika Gazety Prawnej.
  • WIEDZĘ. Pracę w gronie ekspertów podatkowych i gotowość, by dzielić się bogatym know-how, nie tylko na projektach, ale też organizując cotygodniowe mini-szkolenia w ramach Knowledge Management. Pracujemy w stałych zespołach projektowych, co umożliwia łatwiejsze prowadzenie kariery i rozwoju.
  • DOFINANSOWANIE ROZWOJU. Możesz liczyć na dofinansowanie różnych kursów, w tym językowych, i egzaminów podnoszących kwalifikacje zawodowe np. egzaminu na Doradcę Podatkowego czy studiów podyplomowych.
  • NOWOCZESNE NARZĘDZIA PRACY. Platforma grywalizacyjna, nakładka do Office ze wzorami merytorycznymi, nieodzowny Teams, Sharepoint czy dedykowane narzędzia IT.
  • ELASTYCZNE FORMY PRACY. Pracujemy w systemie hybrydowym (dyżury w biurze 2 dni w tygodniu). Bardzo cenimy sobie partnerskie relacje w zespole, oparte na szczerości i otwartości.
  • Ponad 100 kursów w platformie e-learningowej m.in. w obszarach: MS Office, programowania, marketingu, zarządzania i szeroko pojętego rozwoju osobistego.

Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych
  • prywatna opieka medyczna
  • dofinansowanie nauki języków
  • dofinansowanie szkoleń i kursów
  • ubezpieczenie na życie
  • możliwość pracy zdalnej
  • elastyczny czas pracy
  • spotkania integracyjne
  • firmowa biblioteka
  • brak dress code’u
  • paczki świąteczne
  • świętowanie urodzin
  • program rekomendacji pracowników
  • inicjatywy dobroczynne

Etapy rekrutacji

1

selekcja aplikacji, rozmowa telefoniczna z działem HR

2

zaproszenie na spotkanie online z Managerem

3

wybór kandydata i złożenie oferty- Witamy w TPA!

Co na wyróżnia?

  • Naszą misją jest zapewnienie klientom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i efektywności prowadzonej działalności .
  • Wizją jest myśl, że nie musimy być najwięksi, ale chcemy działać ​w gronie „dużych graczy” polskiego konsultingu​.
  • Kierujemy się wartościami takimi jak: ZAANGAŻOWANIE, WSPÓŁPRACA, ROZWÓJ I WZROST.
  • Stawiamy na pracę zespołową opartą na pozytywnych relacjach i otwartości.
  • Wspólnie budujemy zaangażowanie, które przyczynia się do profesjonalnego realizowania wszystkich projektów dla naszych klientów.
  • Wiemy, że rozwój jest ważny dlatego dzielimy się wiedzą wewnątrz organizacji. U nas możesz skorzystać z budżetu na szkolenia zewnętrzne oraz uzyskać dofinansowanie do kursów: zawodowych, egzaminów oraz studiów.

TPA Poland z Baker Tilly TPA i Baker Tilly Legal Poland to niemal 300 ekspertów w biurach w Warszawie, Poznaniu i Katowicach.

Zapewniamy międzynarodowym koncernom oraz dużym przedsiębiorstwom krajowym efektywne rozwiązania biznesowe z zakresu doradztwa podatkowego, outsourcingu księgowości i płac, doradztwa dla sektora nieruchomości, a także audytu i doradztwa biznesowego pod marką Baker Tilly TPA. Naturalnym uzupełnieniem naszych interdyscyplinarnych usług jest obsługa prawna, którą oferujemy pod marką Baker Tilly Legal Poland.

Jesteśmy częścią TPA Group, międzynarodowej grupy konsultingowej zatrudniającej ponad 1700 ekspertów

w 12 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej.

Jako członek Baker Tilly International, jednej z 10 największych światowych firm zajmujących się doradztwem biznesowym i audytem, łączymy zalety zintegrowanej, interdyscyplinarnej obsługi „one-stop-shop” z lokalną ekspertyzą i zasięgiem międzynarodowej grupy doradczej.

TPA Poland, Baker Tilly TPA oraz Baker Tilly Legal Poland są jedynymi reprezentantami Baker Tilly International w Polsce.

Aktualne oferty pracodawcy
01/082022/TAXPOZ

Konsultant/ka w dziale doradztwa podatkowego, Młyńska 12, Stare Miasto, Poznań