Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Oferta z szybkim aplikowaniem
co to?

Konsultant

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE WE WROCŁAWIUO firmie

3 5003 900 brutto / mies.

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE WE WROCŁAWIU

Tadeusza Kościuszki 131

Wrocław

Twój zakres obowiązków

  • Wykonywanie zadań w zakresie:

  • a) usamodzielnień wychowanków,

  • b) odpłatności rodziców biologicznych.

  • Prowadzenie postępowań administracyjnych, zgodnie z przepisami kodeksu postępowania administracyjnego, w niżej wymienionych zakresach skutkujących:

  • a) opracowywaniem decyzji administracyjnych w sprawach o przyznawanie świadczeń pieniężnych dla pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej z tytułu: kontynuowania nauki, usamodzielnienia, pomocy rzeczowej na zagospodarowanie w formie rzeczowej,

  • b) przygotowywaniem decyzji administracyjnych w sprawach o ustalenie bądź zwolnienie z odpłatności rodziców biologicznych za pobyt ich dzieci w pieczy zastępczej.

  • Nadzór nad dokumentacją potrzebną do wydawania decyzji dotyczących świadczeń, o których mowa wyżej.

  • Prowadzenie rejestru wydanych decyzji.

  • Współudział w tworzeniu indywidualnego programu usamodzielnienia i nadzór nad jego realizacją.

  • Przygotowywanie dokumentacji dotyczącej wytaczania na rzecz dzieci przebywających w pieczy zastępczej powództw o zasądzenie świadczeń alimentacyjnych oraz reprezentowanie w tych sprawach jednostki przed właściwymi sądami.

  • Pomoc w integracji ze środowiskiem osób mających trudności w przystosowaniu się do życia, młodzieży opuszczającej domy pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie, domy dla matek z małoletnimi dziećmi, kobiet w ciąży, rodziny zastępcze oraz schroniska dla nieletnich, zakłady poprawcze, specjalne ośrodki szkolno – wychowawcze, specjalne ośrodki wychowawcze, młodzieżowe ośrodki socjoterapii zapewniające całodobową opiekę lub młodzieżowe ośrodki wychowawcze, mających braki w przystosowaniu się.

  • Współpraca ze środowiskiem lokalnym, w szczególności z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej, sądami i ich organami pomocniczymi, policją, instytucjami oświatowymi, podmiotami leczniczymi, a także kościołami

  • i związkami wyznaniowymi oraz organizacjami społecznymi, instytucjami działającymi na rzecz rodzin, dzieci oraz osób niepełnosprawnych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne,

  • staż pracy: 2 letnie doświadczenie zawodowe w pomocy społecznej,

  • umiejętność – specjalność

  • Znajomość kodeksu postępowania administracyjnego, kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz ustawy o pomocy społecznej

  • inne (wpisać jakie)

  • preferowane osoby posiadające doświadczenie w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych oraz opracowywania i wydawania decyzji administracyjnych,

  • dobra organizacja pracy,

  • znajomość pakietu MS Office,

  • dyspozycyjność,

To oferujemy

  • Pracę jednozmianową

  • wynagrodzenie 3.500 zł – 3.900 zł + dodatek stażowy

Wymagane dokumenty

  • CV i list motywacyjny,

  • Kopie dokumentów poświadczających wykształcenie.

  • Kopie świadectw pracy.

  • Oświadczenie kandydata o posiadaniu pełnej władzy rodzicielskiej.

  • Oświadczenie kandydata o wypełnieniu obowiązku alimentacyjnego – w przypadku gdy taki obowiązek wynika z tytułu egzekucyjnego.

  • Oświadczenie z własnoręcznie podpisaną klauzulą