Oferta pracy

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy

Konsultant - Zespół Zarządzania Ryzykiem Regulacyjnym

KPMG

KPMG

Aleja Zwycięstwa 13A

Aniołki

Gdańsk

Twój zakres obowiązków

  • udział w projektach doradczych dotyczących dostosowania instytucji finansowych sektora bankowego i kapitałowego do nowych wymogów regulacyjnych,

  • opracowywanie pisemnych opinii, raportów, analiz i podsumowań w ramach realizowanych projektów,

  • bieżące wsparcie Zespołu w zarządzaniu projektami oraz w opracowywaniu nowych produktów i usług.

Nasze wymagania

  • co najmniej rok doświadczenia w obszarze regulacji finansowych obejmujące:

  • znajomość wybranych regulacji dot. rynków finansowych: bankowych regulacji ostrożnościowych (pakiet CRR II/CRD V), lub MiFID II, EMIR, UCITS, AIFMD, PSD II, BRRD II oraz ich krajowych implementacji;

  • znajomość wybranych wymogów KNF, EBA, ESMA;

  • praktyczna znajomość otoczenia regulacyjnego funkcjonowania podmiotów sektora finansowego;

  • praktyczna znajomość procesów i zasad zarządzania ryzykiem zgodności;

  • umiejętność pracy z aktami prawnymi dotyczącymi rynku finansowego oraz ich interpretowania i zastosowania w praktyce;

  • umiejętność analitycznego myślenia;

  • wykształcenie wyższe, preferowane kierunki: prawo, finanse, ekonomia;

  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego i języka polskiego;

  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office.

Mile widziane

  • doświadczenie przy stosowaniu wyżej wymienionych regulacji finansowych;

  • znajomość praktyk rynkowych dot. stosowania wymogów regulacyjnych;

  • znajomość zasad funkcjonowania nadzoru finansowego w Polsce;

  • znajomość innych regulacji dotyczących rynku finansowego (np. AML, MAD / MAR).

To oferujemy

  • interesującą pracę w interdyscyplinarnym i międzynarodowym środowisku,

  • udział w ciekawych projektach we współpracy z profesjonalistami,

  • jasną i zaplanowaną ścieżkę kariery,

  • możliwość samorealizacji oraz rozwoju osobistego,

  • szeroki wybór szkoleń zintegrowanych w ramach platformy Degreed, m.in. szkolenia LinkedIn Learning

  • konkurencyjne warunki zatrudnienia,

  • atrakcyjny pakiet szkoleniowy i socjalny,

  • możliwość udziału w programie rekomendacji pracowników i uzyskania atrakcyjnego bonusu.

Czym zajmuje się zespół?

Zespół Financial Services Regulatory zajmuje się w głównej mierze doradztwem regulacyjnym na rzecz instytucji kredytowych, firm inwestycyjnych oraz funduszy inwestycyjnych świadcząc usługi dotyczące zgodności z regulacjami na rynkach finansowych (Bazylea IV, CRR II/ CRD V, MiFID II/ MiFIR, EMIR, AML, PSD II, UCITS, AIFMD, krajowe akty prawne, itp.).

KPMG

Jesteśmy międzynarodową siecią firm audytorsko-doradczych. Od 1990 roku świadczymy w Polsce kompleksowe usługi z zakresu audytu, doradztwa podatkowego, księgowego i prawnego oraz doradztwa transakcyjnego i biznesowego, w tym także IT, dla polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji ze wszystkich sektorów gospodarki.

Naszym kapitałem jest wiedza zgromadzona przez 236 000 pracowników w 145 krajach. W Polsce jest nas prawie 2000 osób, które pracują w biurach w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Katowicach, Łodzi i we Wrocławiu.

Przewiń do profilu firmy