Oferta pracy

Kontroler Biznesowy DE

Freightliner PL O firmie

  • Warszawa

    Warszawa, mazowieckie
  • Ogłoszenie wygasło 9 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • specjalista (Mid / Regular)

Twój zakres obowiązków

  • Analiza i ocena rentowności biznesu niemieckiego (klient, trasa, produkt itp.); biznes niemiecki - operacje niemieckiej spółki Freightliner DE będącej spółką córką Freightliner PL,

  • Stała współpraca z zespołem niemieckim i grupą zarządzającą w Polsce,

  • Udział w budżetowaniu i prognozowaniu krótko i długoterminowym,

  • Analiza odchyleń przychodów i kosztów,

  • Przygotowanie rekomendacji biznesowych z obszarów: handel, operacje, utrzymanie floty itp.,

  • Rozwój systemów prezentacji danych,

  • Bieżące doradztwo i wsparcie biznesu niemieckiego,

  • Rozbudowa istniejących i tworzenie nowych narzędzi analitycznych,

  • Współpraca działu finansowego w procesach raportowania wyników do Grupy.

Nasze wymagania

  • Znajomość języka niemieckiego i angielskiego – swobodna komunikacja,

  • Mobilność i chęć pracy w środowisku międzynarodowym,

  • Wykształcenie wyższe,

  • Minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,

  • Umiejętność analitycznego myślenia oraz właściwego wyciągania wniosków,

  • Swobodne poruszanie się w środowisku Excel,

  • Kreatywność, zaangażowanie, dokładność, sumienność, samodzielność.

To oferujemy

  • Pracę w międzynarodowym środowisku w zyskownej firmie zwiększającej swój udział w rynku, stawiającej na innowacyjne rozwiązania, nowoczesny sprzęt, a przede wszystkim #Najsilniejszych pracowników,

  • Rozwój w firmie, w której 86% pracowników twierdzi, że to Najlepsze Miejsce Pracy, co zostało potwierdzone prestiżowym certyfikatem Great Place To Work w 2019 r. i w 2020 r.,

  • Profesjonalne środowisko pracy,

  • Możliwość pracy w formule hybrydowej (zdalnie i z bardzo korzystnie położonego biura w Warszawie),

  • Dodatkowe świadczenia pozapłacowe (m.in. opieka medyczna, sport, języki obce),

  • Udział w projektach non-profit wspierających organizacje społeczne.

  • Benefity

  • dofinansowanie zajęć sportowych

  • prywatna opieka medyczna

  • dofinansowanie nauki języków

  • dofinansowanie szkoleń i kursów

  • możliwość pracy zdalnej

  • inicjatywy dobroczynne

Freightliner PL

Jesteśmy innowacyjną i dynamiczną, dużą spółką należącą do globalnego koncernu Genesee & Wyoming zatrudniającego ponad 7.500 pracowników na całym świecie, którego większościowym udziałowcem jest wiodący fundusz inwestycyjny Brookfield. Świadczymy usługi towarowych przewozów kolejowych w Polsce i w Niemczech oraz w ruchu transgranicznym przy wykorzystaniu nowoczesnego taboru. Dzięki wysokiemu poziomowi usług, terminowym dostawom oraz innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym i organizacyjnym jesteśmy gotowi sprostać potrzebom najbardziej wymagających klientów.

Przewiń do profilu firmy