Oferta pracy

Kontroler Finansowy

Michael Page

  • Katowice

    Katowice, śląskie
  • ogłoszenie wygasło ponad miesiąc temu
  • umowa o pracę
  • pełny etat
  • ekspert
  • praca zdalna

Rekrutujemy dla

Obecnie dla naszego klienta, spółki z branży produkcyjnej, poszukujemy osoby na stanowisko Kontrolera Finansowego, do szybko rozwijającej się struktury kontrolingowej.

Twój zakres obowiązków

  • Sporządzanie miesięcznych raportów finansowych Spółki,

  • Przygotowanie budżetu rocznego i planów strategicznych, prognoz krótkookresowych, i kontrola ich wykonania,

  • Raportowanie i analiza kluczowych wskaźników finansowych i operacyjnych, rekomendacje dalszych działań optymalizacyjnych,

  • Weryfikacja wykonania wybranych kontroli SOX poprzez: przygotowanie dokumentacji i dowodów z przeprowadzonych kontroli, udostępnianie dowodów z przeprowadzonych kontroli audytorom,

  • Współodpowiedzialność za poprawność księgowań poprzez analizę księgowań, komunikację wymaganych zmian do odpowiednich komórek, analizę ex-post wdrażanych zmian,

  • Przygotowywanie raportów i analiz ad hoc na potrzeby wewnętrzne Spółki wraz z prezentacją danych,

  • Rozwijanie i tworzenie narzędzi controllingowych.

Wymagania pracodawcy

  • Minimum 4 lata doświadczenia na podobnym stanowisku w firmie produkcyjnej,

  • Wykształcenie wyższe,

  • Zaawansowana znajomość Excel, Power Point, SAP,

  • Komunikatywna znajomość języka angielskiego,

  • Kwalifikacje ACCA, CIMA, Biegły Rewident lub w trakcie kwalifikacji,

  • Bardzo dobra znajomość zagadnień księgowości, kontrolingu finansowego i rachunkowości zarządczej,

  • Wysoko rozwinięte umiejętności analitycznego myślenia,

  • Samodzielność oraz dobra organizacja pracy,

  • Odpowiedzialność i terminowość,

  • Otwartość, komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów.

Pracodawca oferuje

  • Możliwość realizacji ciekawych zadań,

  • Okazję do współpracy z zespołem profesjonalistów z różnych obszarów,

  • Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

  • Możliwość rozwijania i doskonalenia kompetencji zawodowych poprzez dostęp do szkoleń,

  • Pakiet benefitów m.in. dofinansowanie do wypoczynku, opieka medyczna i ubezpieczenie grupowe na preferencyjnych warunkach,

  • Praca zdalna.

  • Benefity

  • prywatna opieka medyczna