Ta oferta pracy jest nieaktualna od 45 dni. Sprawdź aktualne oferty pracy dla Ciebie

Kontroler Finansowy

  • Katowice, śląskie pokaż mapę
  • Specjalista
  • 13.07.2018

    Pracodawca ma prawo zakończyć rekrutację we wcześniejszym terminie.

    TAURON to druga co do wielkości Grupa energetyczna w Polsce, zajmująca się wydobyciem węgla oraz produkcją, dystrybucją, sprzedażą energii elektrycznej, ciepła i gazu.

    Działamy na obszarze równym niemal 1/5 powierzchni kraju na terenie 5 województw. Codziennie ponad 25 tys. pracowników odpowiada na potrzeby kilku milionów naszych klientów. Naszą misją jest dostarczanie nowoczesnych rozwiązań, które dają energię w ciągle zmieniającym się świecie. Kluczem do naszego sukcesu są pasja i zaangażowanie pracowników.

    To, co dla nas ważne, określają wartości PRO, czyli partnerstwo, rozwój i odwaga. Poszukujemy ludzi chętnie rozwijających swoje kompetencje, otwartych na nowe wyzwania, innowacyjnych oraz potrafiących budować partnerskie relacje z klientami i współpracownikami.

    Nowo powstała Spółka w Grupie Tauron MAGENTA GRUPA TAURON odpowiedzialna między innymi za tworzenie innowacyjnych rozwiązań produktowych we współpracy ze StartUpami
    poszukuje kandydatów na stanowisko:

    KONTROLER FINANSOWY

    Miejsce pracy:

    Katowice

    Obowiązki:

    • Kształtowanie modeli finansowych na potrzeby projektów inwestycyjnych
    • Wsparcie kierowników projektów w analizach finansowych
    • Raportowanie stanu wyników finansowych do kierowników projektów
    • Przygotowanie oraz nadzór nad budżetami poszczególnych aktywności Spółki oraz realizowanych projektów
    • Zarządzanie rozliczeniami pomiędzy Spółką a odbiorcami projektów w Grupie
    • Utrzymanie płynności finansowej Spółki poprzez współtworzenie systemu optymalizacji podatkowej i rozliczeniowej w Grupie
    • Odpowiedzialność za tworzenie oraz nadzór nad realizacją planu rozliczeń finansowych między Spółkami w Grupie
    • Przygotowywanie danych i informacji związanych ze sprawozdawczością Spółki
    • Współpraca z Centrum Usług Wspólnych (Księgowość) obsługującym Spółkę
    • Reprezentowanie spółki podczas kontroli, audytów, oraz relacji z administracją państwową w zakresie prowadzonej działalności
    • Współtworzenie propozycji nowych rozwiązań i metodologii w zakresie zarządzania operacyjnego i finansowego

    Wymagania:

    • Znajomość procesów budżetowania, zasad raportowania menedżerskiego oraz analizy finansowej - poparta praktyką
    • Minimum 3 letnie doświadczenie w obszarze finansów na samodzielnych stanowiskach specjalistycznych
    • Znajomość SAP
    • Praktyczna znajomość obsługi pakietu MS Office, szczególnie MS Excel
    • Wykształcenie wyższe ekonomiczne (mile widziana specjalizacja z zakresu finansów i controllingu)
    • Wysoko rozwinięte umiejętności analityczne oraz zdolność planowania i organizowania własnej pracy
    • Doświadczenie we współpracy z wyższym szczeblem menedżerskim
    • Umiejętność rozwiązywania problemów, pracy w zespole
    • Komunikatywna znajomość języka angielskiego

    Oferujemy:

    • Realizację zadań w ambitnym i zorientowanym na sukces zespole
    • Otwarte, nastawione na rozwój, przyjazne środowisko pracy
    • Atrakcyjne warunki zatrudnienia i wynagrodzenia
    • Możliwość podnoszenia kwalifikacji i rozwoju zawodowego
    • Możliwość pracy w jednej z największych grup kapitałowych w sektorze energetycznym w Polsce

    Aby zaaplikować, kliknij w poniższy przycisk „Aplikuj".