Oferta pracy

Kontroler finansowy

Perfectdoor Sp. z o.o.O firmie

  • Fabryczna 1
    Kunów, świętokrzyskie
  • Ogłoszenie wygasło 20 dni temu
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista

Perfectdoor Sp. z o.o.

Fabryczna 1

Kunów

Perfectdoor Sp. z o.o. jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki wieloletniej tradycji i ciągłym inwestycjom w nowe technologie firma zdążyła wypracować stabilną pozycję na rynku drzwi wewnętrznych i ościeżnic.

Firma rozwija swoją ofertę nieustannie poszerzając portfolio produktów, wzorów i kolorów. Ostatnie lata to szereg inwestycji w nowoczesny park maszynowy pozwalający na zwiększenie wolumenu produkowanych przez firmę drzwi modułowych, lakierowanych i okleinowanych, a także ościeżnic i listew przypodłogowych. Wśród odbiorców produktów znajdują się duże sieci DIY.

Firma nieustannie poszerza swoją ofertę, inwestuje w nowoczesne technologie, kadrę pracowniczą oraz jakość swoich produktów.

Główne zadania:

  • Obsługa procesów controllingowych danego segmentu rynkowego, analiza kosztów wytworzenia produktów, kosztów stałych obszaru oraz ich porównywanie pomiędzy zakładami produkcyjnymi;
  • Współudział w księgowym zamknięciu miesiąca, bieżące kontrolowanie bilansu, RZiS, wyników, przepływów, poprawności księgowań, zmiany stanu magazynów, kosztów ewidencyjnych;
  • Dostarczanie informacji zarządczej w zakresie rentowności sprzedaży poszczególnych grup produktów, działów organizacyjnych firmy i inwestycji, kontrola działów przygotowujących dane do obliczenia wyników.
  • Sporządzanie rocznego budżetu firmy na podstawie kilkuletniego planu rozwoju firmy i opracowanej strategii, prognozowanie, raportowanie i przygotowywanie analiz finansowych i wskaźnikowych dla Zarządu w zakresie wyniku operacyjnego, rachunków marżowych oraz zarządzania kapitałem obrotowym dla danej grupy produktów;
  • Przygotowywanie wyników analiz sprzedaży i rentowności na comiesięczne spotkania handlowe, formułowanie zaleceń i zadań dla pracowników Działu Handlowego;
  • Opracowanie strategii finansowania działalności firmy, pozyskiwanie i optymalizacja kosztów kapitału zewnętrznego, tj. kredytów, leasingów, dotacji, ulg; kierowanie zespołami projektowymi i nadzór nad dokumentacją projektową, rozliczanie projektów;
  • Zarządzanie zespołami przeprowadzającymi inwentaryzację i nadzór nad rozliczeniem jej wyniku, sporządzanie raportów dla Zarządu oraz analiza zebranych danych i określenie rekomendacji w celu poprawy ich jakości;
  • Dążenie do maksymalizacji wartości Firmy zgodnie ze strategią właścicieli, sporządzanie corocznej wyceny spółki i jednostek powiązanych;
  • Odpowiedzialność za integrację i spójność danych w jednostkach powiązanych oraz prezentacja ich wyników i wskaźników na comiesięcznych Zgromadzeniach Wspólników;
  • Optymalizacja kosztów wynagrodzeń, weryfikacja wyników i obliczanie należnych premii uznaniowych;

Wymagania:

  • udokumentowane doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • wykształcenie wyższe kierunkowe: finanse, rachunkowość, ekonomia,
  • praktyczna wiedza i umiejętności z zakresu rachunkowości zarządczej, budżetowania i kontroli kosztów oraz analizowania danych finansowych;
  • umiejętność diagnozowania źródeł zwiększonych kosztów w każdym z działów firmy produkcyjno-handlowej;
  • doświadczenie w pozyskiwaniu kapitału zewnętrznego;
  • doskonała organizacja pracy własnej; inicjatywa, samodzielność, terminowość;
  • umiejętność pracy pod presją czasu;
  • kreatywność, innowacyjne myślenie, gotowość do poszukiwania nowych rozwiązań;
  • umiejętność syntetycznej i estetycznej prezentacji danych finansowych;
  • bardzo dobra znajomość zagadnień z zakresu księgowości oraz przepisów podatkowych;
  • mile widziana znajomość języka angielskiego

Oferujemy:

  • umowę o pracę;
  • atrakcyjne wynagrodzenie;
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez dostęp do pakietu szkoleń, m.in. kierunkowe i biznesowe studia podyplomowe;
  • wszystkie niezbędne narzędzia potrzebne do wykonywania pracy;
  • pracę w zgranym zespole.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy