Oferta pracy

Kontroler Finansowy

Limagrain Central Europe Oddział w PolsceO firmie

Limagrain Central Europe Oddział w Polsce

Rataje 164

Poznań

Do naszego biura w Poznaniu poszukujemy osoby na stanowisko:
KONTROLER FINANSOWY

Główne obowiązki i zadania:

  • Analiza przychodów: ilości, ceny sprzedaży, obroty z odchyleniem od budżetu, prognoza, rok poprzedni
  • Analiza kosztów sprzedanych towarów i zapasów
  • Analiza kosztów operacyjnych, spotkania kontrolne z osobami odpowiedzialnymi za budżet, wczesne ostrzeganie w przypadku odchyleń
  • Przygotowanie budżetu i prognoz oraz raportowanie przy użyciu narzędzi (Hyperion, BFC, ICS, ASP)
  • Raportowanie i analiza LAV (local added value)
  • Comiesięczne raportowanie do Dyrektora Oddziału, Działu Kontrolingu Business Area i Działu Finansów Limagrain Europe
  • Nadzór, koordynacja i współpraca z zewnętrznym biurem rachunkowym
  • Odpowiedzialność za dane / konta
  • Przygotowywanie i raportowanie miesięcznych i rocznych pakietów zamknięcia
  • Planowanie i analiza przepływów pieniężnych i pozycji gotówkowej
  • Odpowiedzialność za ściąganie należności i korzystanie z narzędzi inkasa (faktoring)
  • Doskonalenie procedur, narzędzi i konfiguracji w celu ulepszania analiz biznesowych
  • Wsparcie i przygotowanie reintegracji księgowości zlecanej na zewnątrz
  • Wsparcie przy wdrożeniu nowego systemu ERP pod kątem wymagań kontrolingu

Profil kandydata:

  • Dyplom magistra ekonomii o specjalności Finanse lub Kontroling z dobrym wynikiem
  • Co najmniej trzyletnie doświadczenie w dziale Księgowości lub Kontrolingu międzynarodowej firmy lub w firmie audytorskiej
  • Wysokie umiejętności analityczne
  • Dobra znajomość i obsługa narzędzi IT
  • Międzykulturowa otwartość
  • Biegła znajomość języka angielskiego, znajomość języka niemieckiego mile widziana

Dołącz do nas!

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie CV (z klauzulą dotyczącą zgody na przetwarzanie danych osobowych) wraz z krótkim listem motywacyjnym w języku angielskim do Limagrain BA North-East, Teresa Szczawińska za pomocą przycisku Aplikuj.
Prosimy o umieszczenie w dokumentach aplikacyjnych klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Limagrain Central Europe Societe Europeenne SE Oddział w Polsce, ul. Rataje 164, 61-168 Poznań, moich danych osobowych w dostarczonych dokumentach aplikacyjnych, w szczególności informacji które przekraczają zakres danych osobowych wymaganych na podstawie przepisów prawa, dla potrzeby toczącego się procesu rekrutacyjnego na stanowisko, na które składam aplikację.

Ochrona danych osobowych:
Administratorem Pani/Pana danych osobowych zawartych w zgłoszeniu jest Limagrain Central Europe Societe Europeenne SE Odział w Polsce, ul. Rataje 164, 61-168 Poznań. Pani/Pana dane osobowe będą przetwarzane w celu przeprowadzenia procesu rekrutacji na stanowisko, na które Pani/Pan aplikuje. Ma Pani/Pan prawo: wnieść sprzeciw wobec przetwarzania Pani/Pana danych osobowych, żądać do nich dostępu, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania i żądania ich przeniesienia. W zakresie w jakim przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych odbywa się na podstawie zgody, ma Pani/Pan prawo do jej cofnięcia. Ma pani Pan/Pan prawo wycofać zgodę w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie wpływa na zgodność z prawem przetwarzania dokonanego przed jej wycofaniem.
Limagrain Polska, z siedzibą w Poznaniu, jest oddziałem międzynarodowej firmy Groupe Limagrain. Przedmiotem działalności Limagrain w Polsce jest sprzedaż materiału siewnego kukurydzy, rzepaku i zbóż pod marką LG.

Ogłoszenie archiwalne

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę

Aktualne oferty pracodawcy