Oferta pracy

Kontroler finansowy

Wienerberger Ceramika Budowlana sp. z o.oO firmie

  • Warszawa, mazowieckie

  • Ogłoszenie wygasło 18 dni temu
  • Rekrutacja zdalna
  • Umowa o pracę
  • Pełny etat
  • Specjalista (Mid / Regular)
Kontroler finansowyNumer ref.: PPP

Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za dostarczanie Zarządowi firmy wiarygodnych informacji finansowych niezbędnych do podejmowania strategicznych decyzji. Kontroler finansowy odpowiada za wybrane zakłady produkcyjne od strony kosztowej, jak i za obszar przychodów w wybranym segmencie biznesowym. Odpowiada również za poszczególne MPK-i w zakresie SG&A. Do niego należy ponadto ocena finansowa projektów inwestycyjnych.

Główne zadania:

  • Tworzenie budżetu i prognoz całego segmentu biznesowego
  • Planowanie i kontrola kosztów wytworzenia w zakładach produkcyjnych
  • Aktywny udział w procesie zamknięcia miesiąca
  • Miesięczna kontrola i analiza kosztów  zakładów produkcyjnych
  • Comiesięczna kontrola odchyleń wyników do budżetu, analiza przyczyn, rekomendowanie działań korygujących
  • Kontrola i analiza rezerw i odpisów aktualizujących zapasy
  • Kontrola prawidłowości księgowań na poszczególne MPK
  • Ocena finansowa projektów inwestycyjnych
  • Przygotowywanie raportów i analiz ad-hoc wraz z interpretacją danych
  • Przedstawianie rekomendacji dla Zarządu na bazie analiz
  • Ścisła współpraca z działem księgowości i osobami odpowiedzialnymi za koszty (w szczególności z kierownikami zakładów produkcyjnych)

Wymagania:

  • Minimum 3 lata doświadczenia w pracy na podobnym stanowisku
  • Doświadczenie w controllingu kosztów produkcji będzie dodatkowym atutem
  • Wykształcenie wyższe ekonomiczne lub pokrewne
  • Dobra znajomość zasad rachunkowości i analizy finansowej
  • Znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Bardzo dobra znajomość MS Excel i doświadczenie w pracy z SAP-em
  • Umiejętność analitycznego myślenia i wyciągania wniosków
  • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne i umiejętność pracy zespołowej
  • Umiejętność organizacji pracy własnej, skrupulatność i dokładność, inicjatywa i zaangażowanie

Czekają na Ciebie:

  • System premiowy
  • Prywatna opieka medyczna
  • Ubezpieczenie na życie
  • Karta Multisport
  • Elastyczne godziny pracy
  • Dofinasowanie do wypoczynku dla pracowników i ich rodzin
  • Karty płatnicze i prezenty na święta
  • Imprezy integracyjne i sportowe
  • Pożyczki mieszkaniowe i rabaty na produkty firmowe
  • Nowoczesne biuro w Centrum Praskim Koneser
  • Parking i szatnia dla rowerzystów
  • Metro, pociąg, tramwaj

Ogłoszenie archiwalne